Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen judo okul sporları müsabakaları sona erdi.
Trabzon Çok Amaçlı Spor Salonunda yapılan müsabakalarda 80e yakın sporcu başarı için ter döktü. Zevkli ve çekişmeli geçen müsabakalar sonucunda Minik bayanlar kategorisinde, birinci Mehmet Akif Ersoy ortaokulu, ikinci İskenderpaşa ortaokulu, üçüncü Söğütlü Ortaokulu ve Cudibey Ortaokulu oldu. Minik Erkekler kategorisinde birinci Yaylacık Ortaokulu, ikinci Söğütlü Ortaokulu, üçüncü Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Fatmabaş Ortaokulu oldu.
Yıldızlar Bayanlar kategorisinde birinci Cudibey Ortaokulu, ikinci Söğütlü Ortaokulu, üçüncü Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Yaylacık Ortaokulu olurken, Yıldız Erkekler kategorisinde birinciliği Yaylacık Ortaokulu, ikinciliği Cudibey Ortaokulu, üçüncülüğü Arsin Cumhuriyet Ortaokulu ve İskenderpaşa Ortaokulu oldu. Müsabakalar sonrasında kupa ve madalyaları Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Birdal Öztürk tarafından verildi.
KARATECİLERDEN BÜYÜK BAŞARI
Erzincanda yapılan Okul Sporları Karate grup il birinciliği müsabakalarına katılan Trabzon ekibi büyük başarı elde etti. 17 ilden 220ye yakın sporcunun katılımı ile gerçekleşen müsabakalar sonrasında 7 altın, 5 bronz ile alarak Kütahyada yapılacak olan Final müsabakasına katılmaya hak kazanıldı.