Trabzon'da düzenlenen Dünya Liselerarası Hentbol Şampiyonasında Üsküdar Doğa Koleji, kızlarda şampiyon oldu.
Dünya Liselerarası Hentbol Şampiyonasına 4 takımla katılan Türkiye, kızlarda mutlu sona ulaştı. 2 erkek, bir de kız takımının elendiği Dünya Şampiyonasının final gününde Üsküdar Doğa Koleji, Slovenya temsilcisi ile karşılaştı. İlk yarıyı 11-8 geride kapatan Türkiye, ikinci yarıya ise etkili başladı. Ardı ardına sayılar bulan Türkiye, karşılaşmayı 22-20 kazandı.