Trabznspor Yönetim kurulunun kararıyla kurulan erkek voleybol takımı hazırlıklarını sürdürüyor.
3. Ligde 9 takımın yer aldığı B Grubunda mücadele edecek olan takımın kadrosunda 12 sporcu bulunuyor. Antrenörlüğünü Nuri Hazaroğlunun yaptığı ekip çalışmalarını 19 Mayıs ve KTÜ Spor Salonunda sürdürüyor.
26-27 Ekim 2013 tarihinde 4 farklı grupta başlayacak lig maratonu sonunda ilk iki sırada yer alan takımlar 2 ayrı grup merkezinde 4erli play-off müsabakaları oynayacaklar ve iki takım 2. Lige yükselecek.