Trabzonspor'un Olin Kupası'nda karşılaştığı Yunanistan takımı PAOKun Genel Menajeri tanıdık çıktı...
Trabzonspor basketbol takımının Olin Kupasının ikinci gününde karşılaştığı Yunanistan takımı PAOKun Genel Menajeri Aristotelis Zournatsidisin dedesinin, Trabzondan göçen Rumlardan biri olduğu ortaya çıktı.
Dörtlü Turnuvanın ikinci gününde Trabzonspor'un 85-79 yendiği Yunanistan temsilcisi PAOKun Genel Menajeri Aristotelis Zournatsidis, Genel Sayman Hasan Aktaş ve Genel Menajer Nihat Malayla yaptığı sohbette aslen Trabzonlu olduğunu söyledi. Dedesi Stavros Aristotelisin Çarşamba doğumlu olduğunu ve çok küçük yaşlarda ailesiyle Trabzona yerleştiğini belirten Zournatsidis, Dedem 1923 yılına kadar Trabzonun merkezinde bir evde, ailesiyle birlikte yaşamış. Daha sonra Trabzondan ayrılıp, önce İskeçeye, ardından da babamın ve benim doğum yerim olan Selanike yerleşmiş dedi. Dedesi Stavrosun göç sırasında kız kardeşiyle birbirlerini kaybettiklerini ekleyen Zournatsidis, Kız kardeşimin akıbetinin ne olduğunu öğrenemeden dedem öldü. Ancak Babam tam 60 yıl sonra Türkiyeye gelip, halasını Orduda buldu. Orduda hala çocuklarım var. Yıllarca Trabzonla ve Karadenizle ilgili hikayelerle büyüdüm. Burada hemşerilerim olarak gördüğüm insanlarla karşılaşmak mutluluk verici. Hele ki Trabzonda harika bir basketbol takımının yaratılmış olduğunu görmek daha da keyif verici. En kısa sürede ziyaret etmek istiyorum diye konuştu.
Genel Sayman Hasan Aktaş da Aristotelis Zournatsidisle tanışmaktan mutluluk duyduklarını vurgulayarak şunları söyledi: PAOKun başında bir Trabzonlu olduğunu öğrenmek hepimizi şaşırttı. Kendisini yakın zamanda kentimizde ağırlamaktan mutluluk duyacağımızı söyledik.Umarım gelecekte PAOKla Avrupa kupalarında karşılaşmak da nasip olur. Her iki yönetici de birbirlerine flama hediye ederek dostluk gösterisi yaptı.