11-13 Ağustos 2023 tarihleri arasında Sakarya'da düzenlenen Görme Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası tamamlandı.
Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonunca Sakarya Yüzme Havuzu'nda düzenlenen şampiyonaya, 12 yaş ile 13 yaş ve üstü kategorilerinde 76 kulüpten 160 kadın ve erkek sporcu katıldı. Sporcular, 50, 100, 200 ve 400 metrede serbest, kurbağalama, sırt üstü, kelebek ve karışık stillerde mücadele etti.
ORDULU sporcu Zeynep Yılmaz katıldığı 4 kategoride madalya kazanarak önemli bir başarıya imza attı. Altınordu Başöğretmen Ortaokulu’nda Türkçe Öğretmeni Olarak Görev yapan Zeynep Yılmaz 200 metre serbest stilde birinci, sırt üstü 100 metre ve sırt üstü 50 metrede ikinci ve 100 metre Serbest üçüncü olarak toplamda 4 madalya kazanma başarısı gösterdi
HABER: SAFİYE SELÇUK