SON DAKİKA

Foto Galeri > Omicron salgının sonunu getirebilir

Omicron salgının sonunu getirebilir

04 Ocak 2022 Salı - 17:24

Omicron salgının sonunu getirebilir

1 / 6 Omicron salgının sonunu getirebilir

Danimarka Devlet Serum Enstitüsünde epidemiyoloji uzmanı Tyra Grove Krause, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) omicron varyantının ülkesinde salgını sonlandırabileceğini iddia etti.

2 / 6 Omicron salgının sonunu getirebilir

Krause, Danish TV 2'ye yaptığı açıklamada, enstitünün yürüttüğü yeni bir çalışmada, Omicron'dan hastaneye yatış riskinin Delta'ya göre iki kat daha düşük olduğunun saptandığını dile getirdi.

3 / 6 Omicron salgının sonunu getirebilir

Kovid-19 salgınının ülkesinde sadece iki ay içinde bitebileceğini ve bunun omicron varyantı sayesinde olabileceğini ifade eden Krause, yakın zamanda normal hayata dönülebileceğine işaret etti.

4 / 6 Omicron salgının sonunu getirebilir

Ciddi semptomlara yol açmayan omicron varyantıyla daha fazla insanın enfekte olacağını belirten Krause, gelecek iki ay Omicron'un sağlık sistemi üzerinde yoğun bir baskı oluşturacağı konusunda uyardı. Krause, bunun popülasyonda iyi bir bağışıklık düzeyi sağlayacağını da söyledi.

5 / 6 Omicron salgının sonunu getirebilir

Krause, "Omicron ocak sonunda zirve yapacak ve şubatta enfeksiyon baskısının azaldığını göreceğiz." ifadelerini kullandı.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap