Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kurmaylarıyla yerel seçim çalışmalarına ilişkin AK Parti İstanbul İl Başkanlığında bir araya geldi.
Erdoğanın konvoyu saat 13.00 sıralarında Üsküdar Kısıklıdaki konutunun önünden hareket etti. Erdoğanın aracının konvoyda olmadığı görülürken, konvoy ilk olarak Haliç Kongre Merkezine geldi. Yaklaşık 1,5 saat sonra da Erdoğan ve beraberindeki konvoy, kongre merkezinden çıkarak Sütlücedeki AK Parti İl Başkanlığına geldi. Erdoğanın gelişinden önce parti binası ve çevresindeki yüksek binaların çatılarına özel harekat polisleri yerleştirildi. AK Parti İstanbul İl Başkanlığı binasındaki bayrak ve flamalar da yenileriyle değiştirildi. Parti binasına ilk olarak AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Şentop, Süleyman Soylu, Ekrem Erdem ve Menderes Türel ile AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Güldal Akşit geldi.
Başbakan Erdoğan, il binasına gelişinde çevredeki binalarda oturan vatandaşlar, Sizi çok seviyoruz diye bağırdı. Başbakan Erdoğan ise vatandaşlara el sallayarak karşılık verdi. İl Başkanı Aziz Babuşçu ve il yöneticileri tarafından kapıda karşılanan Erdoğan, daha sonra içeri girdi. Erdoğanın kurmaylarıyla yerel seçim çalışmalarıyla ilgili görüştüğü öğrenildi.