Şükrü Güngör Köleoğlu ve Eren, TOBB seçimlerinde Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu'na seçildiler.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) geçtiğimiz hafta yapılan seçimlerinde Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Güngör Köleoğlu, iki ayrı göreve birden seçildi.
TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlunun isteği doğrultusunda son yıllarda birliğin çalışmalarında etkin olarak yer alan Şükrü Güngör Köleoğlu, ilk defa oluşturulan Strateji Geliştirme Kuruluna seçildi.
TOBB'de birimler arasında ve/veya diğer kurumlarla etkin koordinasyon içinde, başkanlık faaliyetlerinin planlanmasına yönelik çalışmaları yürütmek, kurumun hedeflerine ulaşmasını sağlayacak stratejileri oluşturmak ve geliştirmek ile sorumlu olarak görev yapacak kurulda, TOBBde geçen dönem yönetim kurulu üyesi sıfatıyla görev yapan İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş, Nevşehir TSO Başkanı Mehmet Arif Parmaksız, Konya Sanayi Odası Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Manisa TSO Başkanı Bülent Koşmaz, Kütahya TSO Başkanı Nafi Güral gibi isimlerin yanı sıra Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adil Sani Konukoğlu ile Ankara Ticaret Odası Başkanı Erdoğan Özegen ile bir dönem Trabzon TSO Başkanı sıfatıyla yönetimde yer alan Şadan Eren de bulunuyor.
Öte yandan, Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Güngör Köleoğlu, TOBB Yönetim Kurulunda yedek üye olarak da listeye girdi. Borsalardan gelen üyelerden herhangi birinin istifası ve ayrılması halinde Köleoğlu'nun asil üyeliği söz konusu olacak.