Trabzonun en işlek caddelerinde adım adım dolanan, esnaf ve çevredeki vatandaşların maneviyatını kullanarak Orta Hisar Mahallesinde Arkadaşımız İly
Kızımızı Amerikaya tedavi için göndereceğiz. Sizlerden Allah rızası için yardım istiyoruz. Kızcağız ölmesin diyerek para toplayan iki kafadarın oyununu kendilerini tanıyan vatandaşlar bozdu. Vatandaşların haber vermesiyle şahıslara müdahale eden zabıta memurlarının Para topluyor musunuz sorusuna ise şahıslar Hayır memur bey.
Ne para toplaması? diye karşılık verince kendilerine para verirken fotoğraflanan anne-kız Aysel ve Asiye K. isimli vatandaşlar Evet bizden de para istediler. Lösemi hastası bir kız için topluyorlardı cevabını verdi. Bunun üzerine zabıta memurlarının bir anlık dalgınlığından yararlanan 2 şahıs olay yerinden kaçtı.
İSTİSMARCILAR ALEMCİ ÇIKTI
Zabıta ekipleri Trabzon Emniyet Müdürlüğüne bağlı Güven Timlerine haber verdi. Eşkalleri belirlenen şahısların bu yolla onlarca kişiden para aldığı ve akşamları deniz kenarında alkol alarak eğlenen kişiler olduğu belirlendi. Şahıslara para veren Asiye K. isimli vatandaş ise Verdiğim para ile içki içemezler. O para ile içki içeceklerse sabahı göremeden boğulurlar.
Çünkü ben rahmetli eşimin emeklilik maaşıyla onun ruhu için o parayı verdim dedi. Polis tarafından aranan şahıslardan şikayetçi olunmaması durumunda ise bu şahısların ceza almayabilecekleri öğrenildi.