Trabzon’un Araklı İlçesi Ortaköy Mahallesi’nde yaşayan 5 çocuklu Şehit Babası Kamil Koç’un babası Mahmut Koç ailesinden 6 kişi kanserde can verdi.
Mahmut Koç, 1993 yılında İstanbul’da terör saldırısı sonucu şehit olan oğlundan sonra eşini de 3 yıl sonra akciğer kanserine yenik düştü. Daha sonra Oğlu Hasan, Muzaffer ve iki kızı da kansere yenik düşen şehit babası Mahmut Koç, ‘torunlarım bana emanet kaldı’ diyordu. Bu kez gelini Safinaz Koç’u de aynı hastalıktan vefat edince cenazede isyan etti. Cenazede Mahmut Koç, “Kanser bizim aileyi yok etti” diyerek feryat etti.