Çatak'ta 30 köyün kullandığı yolun kendisine ait olduğunu kanıtlayan Öztürk yolu trafiğe kapattı.
Maçka ilçesinde bir garip yol hikayesi! 1999 yılında Maçka ilçesi Çatak mevkiinde meydana gelen heyelanın ardından İl Özel İdaresi 30 köyün ulaşımı için 8 metre genişliğinde yol yaptı. Yapılan yolun arazisinin babası Nafiz Öztürk’e ait olduğunu belirten Özkan Öztürk, 1 yıl önce kadastro çağırarak arazinin ölçümünü yaptırdı. Yapılan incelemelerin ardından yolun tapulu arazilerinden geçtiğini ispat eden Öztürk 1 yıldır çalmadık kapı bırakmadı. Son çareyi yolu kapatmakta bulan Öztürk, şöyle konuştu: "Belediyesinden tutun da jandarmasına, kaymakamına kadar her yere gittim ancak kimse gelip bakma bile bakmadı. 30 köy bu yolu kullanıyor. Ancak bu yol yapılırken bize kimse gelip bir şey söylemedi. Babam rahmetli olduktan sonra bazı yetkililer bana ‘biz o yolu yaparken köy muhtarına sorduk’ diyor. Peki, muhtara sormak bu işi yapabilirsiniz anlamına mı geliyor? Burası eğer hukuk devleti ise devlet şu an arazimi gasbediyor. Bununla ilgili ayrıca bir müracaatım olacak. Her gün burada nöbet tutuyorum. Buradan sadece acil hastası olanlar ve ambulanslar geçebilir. Başka hiç kimse gelip benim arazimden geçmesin."
Kemal Bektaş