Trabzon Valisi Öz, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal’ı ziyaret etti.
Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal’ı ziyaret etti. Ziyarette Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin ilimizde önemli bir fonksiyonu olduğuna vurgu yapan Vali Öz, “KTÜ 55 bin öğrencisiyle, akademik kadrosuyla, araştırma merkezleriyle, sunduğu sağlık hizmetleriyle Trabzon için çok büyük önem arz eden bir kurumumuzdur. Rektörümüzle beraber üniversitenin genel akademik yıl gidişatını, başta çocuk hastanesi olmak üzere yatırımlarla ilgili konuları TEKNOKENT ve TOBB ortaklığında yapımına başlanacak olan Biyoteknoloji Merkezi’ni, üniversitemizin ilçelerdeki fakültelerini ve yüksekokullarını, kapasitelerini, fiziki durumlarını ve sorun ihtiyaçlarını beraberce değerlendirdik. Önümüzdeki dönemde de süreci daha iyi bir şekilde götürmek için ortak hedefler doğrultusunda çalışacağız dedi.