Trabzonda bir lise öğrencisi, kendisine zorla uyuşturucu içirildiği iddiasıyla hastaneye kaldırıldı.
Türkiyede uyuşturucu yaşının her geçen gün düşmesi endişe yaratırken Trabzonda bir lise öğrencisi, kendisine zorla uyuşturucu içirildiği iddiasıyla hastaneye kaldırıldı. Gencin ailesi, yetkilileri sorumsuzlukla suçlayıp Trabzon Valiliğine şikayette bulundu.
ZAYİAT ARTIYOR
Türkiyede gençlerin uyuşturucu bataklığına düşme oranları her gün artıyor. Bu illet yüzünden gün geçmiyor ki birkaç gencimiz heba olmasın. Bütün bunlara rağmen bu konuda ciddi bir çalışma yapılmıyor. Sadece sineklerle mücadele edildiği için bataklıklar bir türlü kurutulmuyor. Bunun için de zayiat her gün artıyor.
HASTANEYE KALDIRILDI
Bunun son örneği Trabzon 80. Yıl Endüstri Meslek Lisesinde yaşandı. H.K. isimli lise 2. sınıf öğrencisi, dışarıdan gelen bazı sivillerin okulda uyuşturucu sattığını ve kendisine zorla içirdiklerini belirterek durumu ailesine anlattı. Yaşadığı büyük korku yüzünden psikolojisi bozulan H.K. ailesi tarafından hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.
Kemal BEKTAŞ