Trabzon futbolunda önemli bir yeri olan, iki sezonu Süper Ligde olmak üzere, 43 yıl profesyonel liglerde mücadele eden Akçaabat Sebatspor, bu sezon m
Türkiye Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden 90 yıllık Akçaabat Sebatspor, yaşadığı sorunlar nedeniyle her yıl bir alt lige düştükten sonra dün sahasında Araklıspora 3-1 yenilerek Bal Ligi macerasına da son verdi. Ligin bitimine beş hafta kalırken rakibine farklı yenilerek ikili averajı da rakibine kaptıran kırmızı -beyazlılar, kalan 5 maçı alıp rakiplerinin kalan beş maçın dördünü kaybetmeleri gerekiyor. Bu tablo ile birlikte Akçaabat Sebatspor gelecek yıl amatör ligde yer alacak. Öte yandan, Süper Lige çıkan ilk ilçe takımı olan kırmızılı-beyazlı ekip, dört büyüklerden Galatasaray ve Beşiktaş'ı yenme başarısını göstermişti.