Trabzonspor, UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme Turu maçında 4-2'nin rövanşında Kuzey İrlanda'nın Derry City takımıyla deplasmanda karşılaştı.
Trabzonspor, UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme Turu maçında 4-2'nin rövanşında Kuzey İrlanda'nın Derry City takımıyla deplasmanda karşılaştı. Rövanş maçında Kuzey İrlanda'nın Derry City takımıyla karşılaşan Trabzonspor'da, teknik direktör Mustafa Akçay, ilk maçtaki kadroyu bozmadı. Teknik direktör Akçay, 4-2 kazanılan ilk maçtaki kadroda değişikliğe gitmeden Derry City deplasmanında tur mücadelesi verdi. Bordo-mavili ekibin ilk onbirinde ilk maçta olduğu gibi yabancı futbolculardan Adrian, Colman, Henrique ve Celustka forma şansı buldu. Rövanş maçında da yeni transferlerden hiçbiri ilk onbirde sahaya çıkmadı. Forvet oyuncusu Batuhan Karadeniz, 18 kişilik kadroda yer almazken, Aykut Demir ve Abdülkadir Özdemir yedek kulübesinde görev bekledi.