Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Akçay futbolcularından 3 puan istedi.
Rizespor karşısında sezonun ilk galibiyeti elde etmek istediklerini belirten Akçay Ligin ilk maçında taraftarlarımızın yüzünü güldüremedik. Onların gönlünü almak için Rizespor karşısında kazanmak zorundayız. Derbi maçta kendimize yakışan oyunu ortaya koyarak amacımıza ulaşacağımıza inanıyorum diye konuştu.
Rizesporun eksi ve artılarını iyi bildiklerini belirten Akçay, Rizespor 90 dakika boyunca aynı tempoda mücadele eden oyunu bırakmayan bir takım kimliğinde. Zor bir maç bizi bekliyor ama dersimize iyi çalıştık. Bir kazaya uğramamak için tedbirlerimizi de aldık dedi. Karşılaşmanın iki komşu kente yakışır bir şekilde geçmesini de temenli eden Akçay, Mücadele dostça başlayıp dostça biteceğini umut ediyorum dedi.