Trabzonsporun en genç başkan adayı Emre Aksoy, önceki gün Akçaabatta düzenlenen yemekte, Akçaabatlı delegelerle bir araya geldi.
Geniş katılımın olduğu yemekte, Aksoy, yönetim kurulu üyelerinden Cemil Genç, Sami Karaman, Koray Turan, Dr. Hakan Usta, Adem Kılıç, Rıfat Genç ve Tuncer Birinci gibi isimleri yanına alarak üyelerin karşısına çıktı; projelerinden bahsetti ve soruları yanıtladı.
Trabzonspor ruhunu yeniden ayağa kaldırmak için yola çıktıklarını belirten Aksoy, Trabzonun özüne dönmesinin ve Trabzondan yönetilmesinin gerektiğini vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti: Trabzonsporda özlenen bir şampiyonluk sevinci var. 2010-11 sezonunda kazanmış olduğumuz şampiyonluğumuzu statta doyasıya kutlayamadık. Bizler bu şampiyonluğu sokaklara taşıyamadık. Bu sevinci bizlere yaşatmadılar. Biz o şampiyonluğu statta yaşamış olsaydık ve Şampiyonlar Ligine daha erken alınmış olsaydık, Trabzonsporun o kadrosu dağılmamış olacaktı. Yeni takviyelerle seri şampiyonluklar yaşayan bir takım olacaktık.
TRABZONA KENT OLARAK O RUHU AŞILAYACAĞIZ
Trabzonun kent olarak önce ki yıllara göre eski ruhunu yitirdiğine de değinen Aksoy, şehrin her bir yanında bordo-mavi renklerin olması gerektiğini söyleyerek: Beşikdüzü, Vakfıkebirden tutun da Ofa kadar bütün kaldırım taşları bordo-mavi idi. Şimdi nereye baksanız sarı-siyah renklere rastlıyoruz. Önceden Trabzon sınırlarına girdiğinizde o havayı ve ruhu içinizde hissederdiniz. Biz bu ruhu yeniden ayağa kaldırmak için şehrin kaldırım taşlarına dahi el atacağız. Yeniden o havayı hissettirmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Taraftarlarla futbolcular arasında kopukluk var. Bu kopukluğu ortadan kaldıracağız; her ay TS Clublerde futbolcularla taraftarın bütünleşeceği imza günleri düzenleyeceğiz şeklinde konuştu. Düzenlenen yemeğin ardından bir grup taraftar Akçaabat sahilinde meşaleler yakarak Emre Aksoy lehine tezahüratlarda bulundu. Aksoy, taraftarlara teşekkür ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi.