Trabzonspor Kulüp Başkan Adayı Prof. Dr. Hakan Kulaçoğlu, gerek ekonomik gerekse de sportif anlamda öze dönüş kapsamında altyapıya yönelmenin olmazsa
1 MENAJERE 1 MİLYON EURO MU?
Trabzonspor Kulüp Başkan Adayı Prof. Dr. Hakan Kulaçoğlu, dün Çaykaralılar Derneğini ziyaret etti. Dernek Başkanı Osman Abanoz ve dernek üyeleri ile sohbet eden Kulaçoğlu, arkadaşları ile birlikte kendilerini Trabzonspora adamaya geldiklerini söyledi. Kulaçoğlu, bir menajere 1 milyon Euro verildiği yerde içinin yandığını belirterek, Göreve gelince asla menajerlere bağlı transferler yapmayacağız. Futbolcunun menajeri varsa da, kendisine asla ölçü dışında ücret ödemeyeceğiz. Trabzonsporun 1 kuruşunu dahi çöpe attırmam dedi.
BATTI İMAJI VERMEK HAKARETTİR
Kulübün mali tablosunun kötü olduğunu ancak kulübe battı imajı vermenin büyük bir hakaret olduğunu dile getiren Kulaçoğlu, Bu kulübün, isteseniz de istemeseniz de yıllık 75 Milyon TL geliri var. Bu durumda kulübe battı imajı vermek, hakarettir. Parayı konuşmak görgüsüzlüktür. Göreve geldiğimiz andan itibaren önce borçlanmayı yavaşlatacağız. Ardından borçlanmayı durdurup, kulübün borcunu sıfıra indireceğiz. Süreç sonunda da her sene şampiyonluğun en büyük adayı olan ve Avrupa Kupalarına katılan bir Trabzonspor olacak.
EĞER ALTYAPIYA ÖNEM VERİLSEYDİ
Altyapının önemini vurgulayan Kulaçoğlu, Trabzonspora hiçbir katkı sağlamayan yabancılara ödenen paralar altyapıya aktarılsaydı, kulübün ekonomisi asla bu boyutta olmazdı. Başka kulüplerin yetiştirdiği yıldızlara dünya kadar para vereceğimize, kendi yıldızlarımızı yetiştirmeliyiz. Yönetim olarak altyapı bizim için büyük bir proje. Bu, sadece Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri alanı içerisine sınırlı olan alt yapı değil. Trabzondaki tüm amatör kulüpler Trabzonsporun altyapısı konumunda olacak ve kendilerine her türlü destek verilecek dedi.