Trabzonspor taraftarlar dernekleri, dışarıda gördükleri desteği komşulardan göremediklerinden yakındı.
BÖYLE DOSTLUK MU OLUR?
Trabzonspor Taraftarlar Birliği Başkanı Adem Söğüt, komşu illerin Trabzonspora karşı bakış açısını değiştirmeleri gerektiğini açıkladı. Son olarak Giresunda Yeşilgiresun ve Trabzonspor basketbol takımları arasında oynanan maçta Giresun taraftarlarının çıkardığı olaylara değinen Söğüt, "Bu nasıl Karadeniz dostluğudur? İki senedir Orduda camlarımızı kırıyorlar. Samsun ligde olduğu zaman onların taraftarları da aynı şekilde bizi taş yağmuruna tutuyor" dedi.
BİZ DE GEREKENİ YAPARIZ
"Karadeniz bölgesi dışındaki yerlere gidiyoruz, bize çok güzel misafirperverlik gösteriyorlar" diyen Söğüt, "Giresun, Ordu ve Samsunun Trabzonu ve Trabzonsporu çekememesi neden? Biz istiyoruz ki Karadeniz takımları ligde olsun, güç birliği yapalım. Ama Anadoluda gördüğümüz misafirperverliğin onda birini komşu illerden görmüyoruz. Tavırları böyle devam ederse biz de kendimizce önlemlerimizi alıp kulübümüzün de bunlarla ilgili yaptırım uygulaması için mücadele edeceğiz" diye konuştu.
Rizeyi destekliyoruz
Trabzonspor yönetimine çağrı yapan Adem Söğüt, "Hazırlık maçlarını sevildiğimiz illerin takımlarıyla yapalım. Maraşa, Urfaya veya Malatyaya gidelim. Oralarda bizi taşlamazlar" şeklinde ifadeler kullandı. Öte yandan Adem Söğüt, Rizespor ve taraftarları ile iyi ilişkiler içerisinde olduklarını söyleyerek, "Rizesporun da Süper Lige çıkması için gereken desteği taraftarlar olarak veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz" diye konuştu.