Mandıralı, Bordo-Mavili zor sürecinin baş nedeninin Başkan Şener ve yönetimi olduğunu ileri sürdü.
Ankarada bu yıl 7ncisi düzenlenen "Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri"ne paralel olarak bu yıl İstanbulda da organize edilmeye başlanan "Trabzon Günleri"ne ilk günden başlayan ilgi giderek artıyor. Sosyal ve kültürel faaliyetlerin yer aldığı etkinliklerde, en büyük ilgiyi "Trabzon ve Spor" konulu panel gördü. Gazeteci-Yazar İhsan Öksüzün yönettiği panele Trabzonsporun efsane futbolcularından Hami Mandıralı, Hüseyin Tok, Lemi Çelik ile birlikte Karadeniz ve Yeniçağ Gazetesi Yazarı Murat Taşkın konuşmacı olarak katıldı.
Türkiye liginde attığı 213 golle tüm zamanların en fazla gol atan futbolcuları arasında üçüncü sırada yer alan Hami Mandıralı, Trabzonsporun zor bir süreçten geçtiğini, bunun baş nedeninin de başkan ve yönetimi olduğunu ileri sürerek, "Bir başkan ki kendi camiası ile adeta alay ediyor. Böyle bir başkanla nereye varılır? O da ortada" dedi.
YIKILIP İNŞA EDİLMELİ!
"Başbakan" lakaplı Lemi Çelik ise, Trabzonsporun bugünkü konumunun endişe verici olduğunu ifade ederek, bunun baş nedenleri arasında altyapısının gerçek anlamda bir kenara konulması olduğunu söyledi. 61inci dakikalarda attığı gollerle hafızalarda yer eden Hüseyin Tok da, bu süreçte herkesin kenetlenmesi ve bu sürecin atlatılmasına katkıda bulunması gerektiğini söyledi. Tok, sezon sonunda ise adeta yeniden yıkılarak Trabzonsporun inşa edilmesinin zaruri olduğuna vurgu yaptı.
PARAYI VEREN..!
Gazeteci-Yazar Murat Taşkın ise, son şampiyonluğun kazanıldığı 1983-84 sezonundan sonra Türkiyenin serbest piyasa denilen ve "parayı verenin düdüğü çaldığı" yöntem olarak da adlandırılan sisteme geçtiğine dikkat çekerek, "Aradan geçen onca yılda, öyle veya böyle şampiyon olamadık. Şimdi uğraştığımız şike de bu sürecin bir parçasıdır. Şike dediğiniz zaten para ve pulla ilgili bir vakadır" diye konuştu.