Ligde henüz galibiyet yüzü göremeyen Yeşil-Beyazlı ekibin basın sözcüsü Bahattin Kurt, üç puan hasretine Osmanlı maçında son verip ligde çıkışa geçmek
PTT 1. Lig ekibi Giresunspor’da Basın Sözcüsü Bahattin Kurt, lige verilen milli maç arasının takıma ilaç gibi geldiğini açıkladı. Kurt, "Antalya’da 4 günlük kamp yapma fırsatı yakaladık. Bu kampta Rus ekibi Terek Grozny ile hazırlık maçı oynadık. 2-1 kazandığımız maçta oyuncularımızın gösterdikleri performanstan gayet memnunuz. Sonuçtan çok oyuncularımızın hem hazırlık maçında hem de antrenmanlarda ortaya koydukları hırs ve istek bizi fazlasıyla memnun etti" dedi.
Ligin 6. haftasında Osmanlıspor ve 7. haftasında Alanyaspor ile iç sahada birbirinden kritik iki maça çıkacaklarına işaret eden Kurt, şunları söyledi: "Önce Osmanlı, hemen ardından da Alanya engelini kayıpsız geçmek istiyoruz. Oyuncularımızın üzerinde kazanamamanın verdiği bir baskı var. Bu baskıyı Osmanlı maçında atıp önümüze yeni bir sayfa açmak hedefindeyiz. Bunu başaracak güç ve inanca fazlasıyla sahibiz."