Trabzonspor Başkan Yardımcısı Aşcıoğlu, kulübü İstanbula konuşlandırmaları gerektiğini açıkladı.
FİKİRLER UYUŞTU
Bordo-Mavili kulübe hizmet etmenin onurlu ve gurur olduğunu belirten Yaşar Aşcıoğlu, "Daha önce teklifler gelmişti ama kabul etmemiştim. Yeni başkanımız İbrahim Hacıosmanoğlu ile daha önceden tanışıyorum. Projeler, fikirler uyuştu, birlikte çalışmaya karar verdik. Biz Trabzonsporu dünya kulübü noktasına getireceğiz, kulübün marka değerini artıracağız" diye konuştu.
YERİ ALINDI
"Trabzonspor artık kabuğunu kırmış ve açmıştır" diyen Aşcıoğlu, şöyle devam etti: "Bunu ileri götürmek için ortaya bir irade koymak lazım. Doğru işler yapmak lazım. Mutlaka Trabzonsporu İstanbulda konuşlandırmak lazım. Hedeflerimiz arasında İstanbulda bir kamp binası yapmak var. Yer var, alındı. Tam neresi olduğunu başkan açıklayacak."
Kimsenin cebine ihtiyaç duymayacak
Trabzonspora cebinden para vereceği yönünde taahhüdünün olmadığını söyleyen Aşcıoğlu, Benden böyle bir şey de istenmedi. Ancak ileride ne olur bunu zaman gösterir. Böyle bir konu hiç gündeme gelmedi, bunu zamanla göreceğiz. Trabzonspor gibi bir camiayı kimsenin cebine ihtiyaç duymayacağı hale getirmek için uğraşacağım. İnşallah kulübü bu hale getireceğiz dedi.
Trabzonspor herkesin
Trabzonsporun İstanbulda kendine yakışan bir irtibat bürosu olması gerektiğini kaydeden Aşcıoğlu, Galatasarayın Galatarasay Adası varsa, Fenerbahçenin Fenerbahçe Adası varsa, Beşiktaşın Fulya tesisleri varsa, Akaretleri varsa ve bunların da kamp binaları varsa neden Trabzonsporun olmasın? Çünkü Trabzonspor artık Trabzon kökenli olanların kulübü değildir. Bu nedenle büyük projelere imza atmak zorundayız. Yeni çalışmalar hazırlıyorum, dersimi çalışıyorum, notlar alıyorum. Bu biraz benim görevim. Ciddi çalışmalar olacak. Gelir artırıcı projeler üreteceğim dedi.