Trabzonspor Başkan Adayı Prof. Dr. Hakan Kulaçoğlu kongrede "Trabzonsporlu oyunu satmaz" dedi.
Trabzonspor'u büyüten başkanlara teşekkür ederek özlerine başlayan Kulaçoğlu, "Trabzonspor'u bu zor süreçte 5 aday ile yarışarak Trabzonspor'a büyük bir imaj kazandırdı. Şimdiye kadar söylediklerimizi pratiğe geçirme adına ekibimle beraber Trabzonsporluların huzurundayız. Trabzonspor gibi büyük bir kulübe hizmet etmeye talibiz. İki yıl önce lig şampiyonluğu, Türkiye Kupası ve Süper Kupayı kazanan yönetimin başında bulunan Sayın Sadri Şener'e başarılarından dolayı teşekkür ediyorum. Onlar tarihteki yerlerini aldılar. Allah bize onların sağladığı başarıların daha fazlasını nasip etsin. Trabzonsporun hakkı gasp edildi. Bu moral bozukluğu Trabzonspor'u maddi ve manevi zarar verdi. Trabzonspor'un Türk futbolunda iyi örnek olarak konumunu sürdürmesi gerekiyor. Trabzonsporlu kibar adamdır davete icabet eder fakat oyunu satmaz" dedi.
2010-11 sezonu şampiyonluk kupasının UEFA ve yargı sürecinin ardından Trabzon'a geleceğini belirten Kulaçoğlu, "Trabzonspor'un kupası bir başka takımın müzesindedir. Trabzonspor'un hak, hukuk ve temiz futbol adına hak arama mücadelesi devam edecektir. Trabzonspor'un tarihini yazacağız diyorlar. Tarih bilmeyenler bunu diyor. Trabzonspor tarihini yazacaklar yazmış zaten. Trabzonspor'a yazsanız yazsanız ilgisizliğiniz tarihini ve bilgisizliğinizin tarihini yazarsınız. Trabzonspor siyaset üstüdür. Ne sağa yatalım ne sola yatalım. Hepimizin pazartesi Trabzonsporlu olsun" dedi.
Kulaçoğlu, göreve gelmeleri halinde büyük yürüyüşü 1461 Trabzon Teknik Direktörü Mustafa Akçay ile başlatacaklarını söyledi.