Trabzonsporun hafta sonu gerçekleşen Olağanüstü Genel Kurulunda başkanlık için yarışan Emre Aksoy, seçim sonrası ilk açıklamasını yaptı.
Yaptığı açıklamada, kongrede kendisine oy veren, vermeyen herkese teşekkürler ettiğini dile getiren Aksoy, seçimin Trabzonspora hayırlı olmasını diledi.
Bundan sonra ki süreçte yeni yönetimin çalışmalarını yakından takip edeceklerini de kaydeden Aksoy, sözlerine şöyle devam etti: Trabzonspor bir seçime gitti ve 5 başkan adayı seçimi kazanmak için yarıştı. Nitekim bir kişi sandıktan başkan olarak çıktı. Biz hazırladığımız projelerle ve yaptığımız çalışmalar ile Trabzonsporun geleceğini ve başarısını hedefledik. Her ne kadar seçimi kaybetmiş olsak dahi, hazırladığımız projelerin yeni yönetim tarafından değerlendirilip Trabzonspora kazandırılması bizleri de memnun eder. Bundan sonra ki süreçte yeni yönetimin yaptıklarını yakından takip edeceğiz. Önümüzde bir şike süreci var. Bu süreçte tüm camia olarak birlik olup, hakkımız olanı almak için üstümüze düşen görevi yapacağız. Bizim ortak paydamız Trabzonspordur. Bu payda için herkes ile beraber hareket etmeye hazırız.