SON DAKİKA
SON DAKİKA


Yeni bir 15 Temmuz benzeri dalga ile karşı karşıya mıyız?
16.05.2024
Türkiye’de son süreçte özellikle 31 Mart seçimlerinin ardından çok enteresan işler oluyor.
Son olarak Ankara Emniyet Müdürlüğü bünyesinde ortaya çıkan ve gündeme bomba gibi düşen olayı gördük...
Görüyoruz...
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın dünkü açıklaması aslında her şeyi özetliyor.
Ne diyor?
“Devletimize ve Cumhurbaşkanımıza karşı FETÖ taktikleriyle kurulan tuzakları yerle bir edeceğiz.”
Meselenin ne kadar büyük olduğunu görüyoruz.
Ülkemizin İçişleri Bakanı böyle bir açıklama yapıyorsa (detayı yanda) durumun ciddiyetini anlayın.
O nedenle...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Özgür Özel ve MHP lideri Devlet Bahçeli arasında sürpriz bir şekilde karşılıklı diyalog sürecinin neden başladığını daha iyi anlıyoruz...
Çünkü görülüyor ki mesele bugün devletin bekası...
PKK, FETÖ ve suç örgütleri birlikte hareket ediyor.
Peki...
‘Bugün 15 Temmuz benzeri dalgayla karşı karşıya mıyız?’
Metin Külünk bu soruya çarpıcı sözlerle cevap vermiş.
***
Diyor ki...
‘Evet, karşı karşıyayız!
Dün sabaha karşı yine devletimiz, bir daha o güçlü refleksini ortaya koyarak, illegal terör örgütü FETÖ’yü, kamu kurumlarına bir kez daha sızmak üzereyken 62 ilde eş zamanlı biçimde gerçekleştirdiği operasyonla durdurdu.’
Her zaman söylüyoruz...
Devlet hattı asla bu ülkeyi tek bir grubun eline bırakmaz. Bu dün de böyleydi, bugün de böyle, yarın da böyle olacak. Devleti örgütleri adına teslim almak isteyen hangi güç olursa olsun, milletin çıkarları ve devletin bekası için bu ülke buna müsaade etmedi, etmiyor, etmeyecek. Çok çarpıcı bir vurgu ki Metin Külünk Türk siyasetinin en derin isimlerinden biridir.
***
Devam ediyor...
‘Atlantik ötesi, Türkiye’yi kilitlemek istiyor. Bir yandan Türkiye’nin yaşadığı finansal türbülansı kendi lehine çevirmek, Türkiye’yi kontrol etmek için araç haline dönüştürürken, diğer yandan da devlet yönetimini ele geçirmek istiyor. Fakat Atlantik ötesi, Türkiye’yi çok hafife alıyor. Türkiye’nin bağımsızlık reflekslerinin farkında değil çünkü. 

Oysa biz Amerika’nın farkındayız. Asya Pasifik’te Çin’le büyük karşılaşmaya hazırlanan Atlantik hattının bu tarafta Türkiye’yi kaybetmeyi göze alamayacağının farkındayız. Bakınız İsrail, Amerika’yı kendi içinde çatlatıyor.
İşte bu halde bizim Amerika’ya söyleyeceğimiz şey şudur:
Önümüzdeki yüzyılda varlığını devam ettirmenin ve Asya’nın yükselişi karşısında kendini koruyabilmenin yolu Türkiye’dir. Eğer sen Türkiye’yi sürekli rahatsız etmekten vazgeçmez, hele de bu işleri terör örgütleri üzerinden yapmaya devam edersen, Türkiye’nin bu konularda vereceği cevap daha önce nasıl çok sert olmuşsa, bu kez daha da sert olacaktır!’

***
Külünk, konuşmasını Mustafa Kemal’in muhteşem sözlerine getirerek ‘Bu süreçte bize düşen, Gazi Mustafa Kemal'in şu sözlerinde yatmaktadır’ diyor.

Ve o sözleri hatırlatıyor...
İşte o sözler:
"Bizim açıklık ve uygulanabilirlik gördüğümüz siyasal meslek, millî siyasettir.
Dünyanın bugünkü genel şartları ve yüzyılların beyinlerde ve karakterlerde biriktirdiği gerçekler karşısında hayalci olmak kadar büyük hata olamaz.
Tarihin ifadesi budur; bilimin, aklın, mantığın ifadesi böyledir.
Milletimizin, güçlü, mutlu ve güvenlik içinde yaşayabilmesi için, devletin tamamen millî bir siyaset izlemesi ve bu siyasetin, iç kuruluşlarımıza tamamen uygun ve dayalı olması gerekir.
Millî siyaset dediğim zaman, amaçladığım mâna ve anlam şudur: Millî sınırlarımız içinde, her şeyden evvel kendi kuvvetimize dayanıp varlığımızı koruyarak millet ve memleketin gerçek mutluluğuna ve bayındırlığına çalışmak...
Genel olarak erişilemeyecek hayalî emeller peşinde milleti uğraştırmamak ve zarara sokmamak. Uygar dünyadan, uygar ve insanca davranış ve karşılıklı dostluk beklemektedir.’ Mesele işte budur...
O nedenle Mustafa Kemal Atatürk hâlâ Türk milleti, Türk devleti için yol haritasıdır.

İÇİŞLERİ BAKANI ALİ YERLİKAYA DURUMU ANLATTI!..

Kimler, terör örgütleri ve onların uzantılarıyla, organize suç örgütleriyle bir olup, FETÖ taktikleriyle Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve siyasilerimize, sosyal medya destekli “oyun kurmaya” çalışıyorsa; onların oyunlarını da kurdukları tuzakları da yerle bir edeceğiz.
Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde dün olduğu gibi bugün de organize suç örgütlerine, şehir eşkıyalarına, uluslararası kartel haline gelmiş zehir tacirlerine, uluslararası örgütlenmiş göçmen kaçakçılarına, yabancı istihbarat servisleriyle irtibatlı illegal yapılara ve suç odaklarına göz açtırmadık, açtırmıyoruz ve açtırmayacağız.
Bu mücadelemizi kimler engellemeye çalışıyorsa, kimler FETÖVARİ gizli tanık taktikleriyle kendi karanlık düzenlerinin hakim olmasını istiyorsa, onların o düzenlerini de başlarına yıkıyoruz, yıkmaya da devam edeceğiz.
Hangi kurum içinde Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve siyasilerimize yönelik bir yapılanma varsa, sonuna kadar gidip, o yapıları tespit edip adalete teslim edeceğiz. Mülkiye müfettişlerinin ilgili raporu kısa süre içinde tamamlanacak. Atılan her adımı, telefon kayıtlarını tek tek inceliyorlar.
Hazırlanan bu raporu en ince ayrıntısına kadar kamuoyu ile de paylaşacağız.
Ve gereğini yapacağız.
Aziz milletimiz müsterih olsun; Nasıl bölücü terör örgütü (BTÖ) ve FETÖ ile mücadelede hainlerin inlerine kadar girdiysek; bu suç odaklarını da saklandıkları her delikten bulup çıkartacağız.

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap