SON DAKİKA
SON DAKİKA
Beşiktaş tamam Trabzon devam
7.11.2021

Her iki takım adına çok kritik bir maçtı. Beşiktaş’ın çok şey, Trabzonspor’un da unvanını kaybedebileceği gerçeğinden hareket edersek; Beşiktaş’ın bulunduğu konum gereği kazanmaktan başka düşüncesi yoktu. Trabzonspor’un ise hem unvanını hem aradaki puanı korumak hem de büyük takımı yenmek istiyordu. Maç böyle başladı.

Maçın başlangıç bölümü tatsız tuzsuz geçti. Yani Beşiktaş atak yapmaya çalışırken Trabzonspor savunmada kaldı. Her iki takımın bulunduğu durum bunu gerekli kılmıştı. Ancak ne olduğunu anlamadığımız bir dakikada yani 37.dakikada müsabakanın şekli değişti. 38 ile 48 dakikalar arasında 5 tane net pozisyon sayabiliriz. Bunlardan 3’ünü Beşiktaş, 2’sini Trabzon yakaladı. Trabzonspor, 48’de golü bularak devreyi 1-0 önde tamamladı.

İkinci yarıda aynı anlayışın devam edeceğini düşündük. Nitekim de böyle oldu. Beşiktaş mağlup durumda olmasından dolayı yine daha fazla atak düşüncesindeydi. Trabzonspor da yine kontrollü, akıllı ve bilinçli oynadı. Ancak kişisel bir hatadan skora denge geldi.

Müsabaka 1-1 dediğimiz anda iki takıma da gitti geldi. 90+7’de gelen golden bir dakika önce Beşiktaş öne geçebilirdi. O anda da hakemin verdiği süre bitmişti. Yani Trabzonspor’un golünü aşırı uzatmaya bağlamak yanlış. Çünkü zaten Beşiktaş aynı dakika içerisinde pozisyon kaçırmıştı. Dolayısıyla Trabzonspor’un galibiyeti anasının ak sütü gibi helaldir. Ancak çok enteresan, her iki gol de iki yarının uzatmalarında geldi.

Bu müsabakaya skora bakıp, sadece 3 puan için sevinmeliyiz. Çok düşüneceğimiz noktalar var. Cornelius’un attığı gole bakmayın. Bana göre müsabakada çok olumsuz oynamıştır. En kritik dakikalarda alternatif olarak oyuna giren oyuncular da, şampiyonluk yolunda alternatif olacak oyuncular değildi. Oynanan oyun, şahsen beni tatmin etmemiştir. Bunun da bir an önce düzeltilmesi gerekir. Ancak Beşiktaş gibi bir takımdan 3 puan almak, onu devre dışı bırakmak, diğer takımlarla puan farkını korumak, halen deplasmanda yenilmezlik serisini sürdürmek kolay bir iş değildi. Üstelik Egdar’ın yokluğu, Bakasetas’ın sakatlanıp çıkması gibi durumları göz önünde alırsak Trabzonspor’un çok büyük bir başardığını söylemeliyiz. Başlıkta da belirttiğimiz gibi Beşiktaş tamam, Trabzonspor devam ediyor. Beşiktaş’ın yorgun ve eksik olması, biraz da uzatma dakikalarda gollerin gelmesi bana göre şanstı. Bu şansı şampiyonluğa çevirmek de hocanın ve futbolcuların elinde.

Yorum Yap


550

61trabzon61
7 ay önce
Sadi hoca çok doğru söylüyor.Doğruları işler yolunda gittiği ve takım galip geldiğii zaman söyleyebilmek önemli.Yorgun bir takımı şans eseri yenebildik. Maç pazar günü oynansaydı yenebileceğimizi zannetmiyorum.Sadi hoca doğruları yazıyor.
👍 Ts haber
7 ay önce
Aptılla emmi niye Danimarkalıyı yedek oynatıyor. Bu işte bir terslik var gibi geliyor bana.
Adem
7 ay önce
Araya kaçacak hızlı bir forvete ihtiyacımız var. Djaniny, Cornelius ve Koita birebirde kopup giden golcü değil. Hoca Gervinho ile.o açığı kapatıyordu. Oda srzonu kapatınca, bir sol bek, bir sağ kanat, birde hızlı bitirici forvete ihtiyacımız var.
Mustafa Üstübi
7 ay önce
Tesbit leriniz nispeten doğru Fakat takım sabırlı ve takım halinde oynamaya başlamış Golcüler çok daha çabuk suratlı olmalıydı
Aydın Peker
7 ay önce
Hocam yazılarını zevkle okuyorum,tek anlaşamadığım Cornelius Galatasaray,Roma ve Beşiktaş a gollerini attı üstelikte sürekli forma şansı bulamıyor kanat ortlarıda hiç gelmiyor.
mulla balaban
7 ay önce
Bu takıma iyi bir solbek , iyi bir kanat alınabilirse birde forvet ondan sonra ekinleri yeşertselerde , sarartsalarda , kendilerinide parçalasalar inşallah bu sene bizim senemiz olacak o beklediğimiz şampiyonluk gelecek
mulla balaban
7 ay önce
Biz her maç üç puan alalım önemli olan bu eksiklerde tamamlanırsa kervan yolda dizilir misali takım kazandıkça dahada iyi olur ama en önemlisi şampiyon olalım yeter inşallah bu o sene olacak
hako 07
7 ay önce
hocam yazılarınızı hep okuyorum acaba Trabzonspor u nasıl yerecek diye ama artık kendi hırslarınızı ve kırgınlıklarını bir kenara bırakın da öyle yorum yapın daha çok okunursunuz kanaatindeyim
adilhan
7 ay önce
sen bu başarıları rüyanda göremezsin hala kalkmış cornelious şöyle oynadı böyle oynadı, hey gidi trabzon şimdi neden şampiyon olamadığını iyi ana yıllardır bu adamlar gelmiş teknik direktör olmuş koskoca trabzonda iyi kümede kalmısız,
hako 07
7 ay önce
helal sana

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap