SON DAKİKA
SON DAKİKA
Bir Şampiyonluk Bizi Kesmez
16.05.2022

Geçmişin büyük Trabzonspor’u kendini bir kez daha ispat etmiştir. 38 yıl içerisinde verilmeyen, engellenen şampiyonluklarımız olsa da resmi olarak 38 yıl beklememeliydik. Bu büyük camia, bıkmadan, usanmadan, yılmadan, umutsuzluğa kapılmadan hep bugünleri özledi. Ve bugün de bu özlemine kavuşmuş oldu. Şampiyonluğun garantilendiği Antalyaspor maçından sonra yazdığım yazıda skorla oyunla ilgili yorum yapmamıştım. Bugün de bu maçla ilgili yorum yapmaya gerek duymadım. Şampiyon olmuş takımın oyuncuların hocanın camianın ruh halini iyi bilirim. Bugün gelinen nokta ve devamıyla ilgili tespitlerimi paylaşacağım.

Yukarıda belirttiğim gibi Trabzonspor, 38 yıl sonra tekrar küllerinden doğarak çok önemli bir şampiyonluk elde etmiştir. Geçen yıl göreve getirilen Abdullah Avcı, ilk seneyi çok doğru değerlendirdi. Bundan dolayı da sezona çok avantajlı başladı. En kısa sürede kalacak gidecek oyuncuları tespit edip transfere yön verdi. Bununla da yetinmeyip rakiplerine fark atan takımımıza takviyeler yaptı. Sezon başından bu tarafa hiçbir takımı yanına yaklaştırmadan şampiyon oldu. Trabzonspor, dönem dönem, hatta maçların bazı bölümlerinde tatmin edici bir oyun ortaya koymasa da elde ettiği skorlar şampiyonluğu getirdi. Özellikle olumsuz oynadığımız maçlarda Uğurcan kritik kurtarışlarıyla takıma ciddi katkı sağladı. Trabzonspor sezon başından bu yana ligi forse ederek gitti. Ancak dönem dönem aldığı sonuçlarla topladığı puanlar orantılı olmadı. Yani iyi oynamasa da kazanmasını bildi. Bu durum şampiyonluğa oynayan takımlar için son derece önemlidir. Hani bir söz vardır kötü oynasak da kazanmamız gerekirdi. Bu söz Trabzonspor tarafından doğrulandı. Trabzonspor ayrıca kadro olarak çok alternatifli bir kadroya sahipti. Bunu söylerken 8 değişlik sol bek kullanıldı, bu alternatife dahil değildir. Bu o mevkiin yetersizliğine bağlanmalıdır. Ancak bunun dışında gerçekten her oyuncu katkı sağlamıştır. Uğurcan büyük katkı vermiştir ancak diğer oyuncuları da unutmamak gerekir. Onların da bu şampiyonlukta büyük payı vardır. Özellikle Dorukhan’ın transferi de çok olumlu olmuştur. Dorukhan’ın katkısı var, diğerlerinin yok demiyorum. Dorukhan nokta transfer oldu ve üstelik genç bir oyuncu olduğundan ondan bahsettim.

Şunu da yazmakta fayda var, 1 yıl önceki Beşiktaş’a bakarak ders çıkarmalıyız. Başlıkta dediğim gibi bir şampiyonluk bizi kesmez. Doğru adımlarla kulübü batırmadan, Şampiyonlar Ligi için boş hayal kurup kendimizi alıkoyarak ilk hedefimiz Süper Lig şampiyonluğu olmalıdır. Yeri zamanı geldiğinde de Şampiyonlar Ligi’yle ilgili de iddiamızı muhakkak ortaya koyacağız. Trabzonspor bir an önce kalacak gidecek oyuncuları ve transferleri tespit edip geçen yıl üç adım önde başladığı lige bu yıl 13 adım önde başlamalıdır.   

Yorum Yap


550

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap