SON DAKİKA
SON DAKİKA
Çıkmayan candan ümit kesilmez
19.03.2022

Farklı hedefleri olan iki takım, Rize’de karşı karşıya geldi. Trabzonspor kazanıp bir an önce şampiyonluğunu garantilemek isterken, Rizespor ise kazanıp ligde tutunma istiyordu. Derbinin sonunda Rizespor güldü. Trabzonspor kaybedince maçı, Rizespor kaybedince ligi kaybedecekti. Ve bu bilinçle oynadı. Adeta ‘çıkmayan candan ümit kesilmez’ dedi ve kazandı. Yoğun kar yağışı altında soğuk havada oynanan maçın ilk yarısında hafızalarda kalan tek pozisyon, 18’inci dakikada Vişça’nın karşı karşıya kaldığı pozisyondu. İlk yarıda iki takımın da atağı yok denecek kadar azdı. Ancak ikinci yarıda işler değişti. Çok daha çekişmeli, bol kar yağışı altında bol mücadeleli, bol gollü, bol penaltılı ve bol küfürle devam edip bol küfürle son bulan bir ikinci yarı oldu. Trabzonspor eski maçlarına nazaran sahanın ve hava koşullarının etkisiyle topa fazla sahip olamadı. Pas yapamadı. Pozisyon bulamadı. Beraberliği istemedi, 3 puan isterken 1 puandan da oldu. Ancak Trabzonspor’un en azından 1 puanı hak ettiğini söylersek yanılmış olmayız.

Neticede Trabzonspor en az pozisyon bulduğu maçı oynarken, Rizespor ise neredeyse pozisyon bulmadan maçı kazandı diyebiliriz. Bu arada verilen 3 penaltı da doğruydu. Bu kayıp Trabzonspor için bir şey ifade etmese de Çaykur Rizespor için çok şey ifade edebilirdi. Daha önce de yazdığım gibi pozisyon bulamayan Rizespor, sonunda altın buldu. Artık seri galibiyetlere ihtiyaçları var. Bunları gerçekleştiremezlerse sadece Trabzonspor galibiyetiyle havaya girerseler sıkıntılı haftalar yaşarlar. Oysa bu kadar iyi bir başkanla bu kadar güzel yönetimle Rizespor’un lige veda etmesi hem Rizesporluları hem de Rizespor’a rakip olarak değil hemşehri olarak bakan Trabzonsporluları da üzer. Her iki takımda teknik direktörlük yapmış biri olarak şunu söylüyorum ki; Ne Trabzonlunun Rize’ye, ne de Rizelilerin Trabzon’a küfür etme hakkı yoktur. Birbirlerini yenme hakkı vardır. Küfür edildi diye bunu bütün Rizelilere mal etmek de yanlış olur. O küfürleri gerçek Rizelilere yakıştıramadım. Son dönemlerde çok iyi olan ilişkiler birkaç hokkabazın körüklemesiyle bozulmayacaktır. Gönül istiyor ki sezon sonunda Trabzonspor şampiyon olsun, Rize ve Giresunspor ligde kalsın.

Yorum Yap


550

Sağlam
3 ay önce
Rize küme düşer trabzon'da senin dediğin ğibi hiç bir şey değil şampiyonluğu kaybetti efendi sen ne saçmalıyorsun yine
Sakarya’dan Cemal Selim
3 ay önce
Değerli hocam değerlendirmenize ve yorumunuza harfiyen katılıyorum biz her iki komşu ili kardeş görüyoruz aynı karşılığı göremeyince üzülüyoruz kendileri bizden puan alırken biz rakiplerini yenerek onlara avantaj sağlamışken ve bu tarihten sonra ligden düşen komşu takımları umarım Trabzon’a fatura kesmezler..!?
TS. HASTASI
3 ay önce
Rize küme düşecekkkkkk. Kimi altına alacak....Giresun ile 9 puan farkı var baraj üstündeki... Gelecek maçlarını göreceğiz. İnşallah demiyorum. Matematik diyorum. DÜŞTÜÜİİİ RİZE DÜŞTÜÜÜÜİ.. BİLNE. DE ŞU BİZİM HOCA O B..TAN SAHADA O TIK TIK FUTBOLU OYNATIP GOL ATMAYI ZORLAŞTIRIRKEN HİÇ Mİ BÜLENT HOCANIN NASIL OYNATTIĞINI GÖRMEDİ. TOPUN YÜRÜYEMEDİĞİ YERDE KISA PASLARLA RAKİP 18 İÇİNDE NASIL GOL ATACAN. SAĞLI SOLLU YAN TOPLAR, VE ARKAYA ATILACAK TOPLARLA BU MAÇ ALINMAZ MIYDI....TABİİ. HOCALAR İYİ BİLİR.....
Gayretli 61
3 ay önce
Hoca beylik lafları geç.... Belki yarın yine orda hocalığa çağırırlar. Sende biliyorsun ki AYIDAN POST, RİZELİDEN DOST OLMAZ.... SEN BU KÜÇÜK KIYI ŞEHİRLERİNİN TRABZON KISKANÇLIĞINI NASIL BİLMEZSİN. ( VEYA SÖYLEMEK İŞİNE GELMEZ...) YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL. YADA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN... AHKAM KESME...
Oflu
3 ay önce
Trabzonspor Rizespor karşısındaki oyunuyla değil Beşiktaşı, süper ligdeki hiçbir takımı yenemez. İyki puan farkı var. inşallah şampiyon oluruz.
gökhan yetim
3 ay önce
nasıl doğru hoca yusufun kambura yatması hekemin bunu görmezden gelmesi asla kabul edilemez sonrası ise penaltı doğrudur
Yakup
3 ay önce
Sadi hoca trabzonlu olarak tabiki Rize spor liğde kalmasını isterim yalniz galata saray maçında olmayan penaltılar aleyhlerine verilirken o zaman küfür etseler İstanbul takımları Rize ye gelirken karşılama ve alkış trabzon spor geldimi küfür kötü söz sahibine yazıklar olsun denemekten başka bir şey demeyeceğim onlar bizi bir yense biz onları 40 yeneriz her zaman bu böyle olacak
Serko61
3 ay önce
Evet düne kadar bende bu eziklerin ligde kalmasını istiyordum ama dünkü küfürlerden sonra üstelik bunlara devre arası bedava futbolcu vermişken bukadar küfür neyin nesi anlamadım o yüzden rizenin küme düşemesini büyük bir keyifle izleyeceğim..
61ahmet61
3 ay önce
Sadi hocanın yazıları değerlidir. Analizleri de fikir vericidir. Bir kere Rizespor Trabzonspora hiçbir zaman dostane bakmamıştır. Bu bir gerçek. Bir takım beyinler çatlasa da hatta Abdullah Avcıya rağmen Trabzonspor şampiyon olacaktır. Korkak ve Trabzonspora yakışmayan pısırık bir futbol oynatıyor Avcı. Bence Avcının sözleşmesi uzatılmamalı. Babancı bir teknik adamla devam edilmeli.

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap