SON DAKİKA
SON DAKİKA
Hugo’ya madalya takın!
24.09.2021

Son hafta Kasımpaşa’yı yenen Trabzonspor, Beşiktaş’ın berabere kaldığı, Galatasaray’ın da mağlup olduğu haftada Konyaspor maçına yüksek motivasyonla başladı. Maçın başında gelen gol, motivasyonu daha da artırdı. Çok zor gol yiyen takım olan Konyaspor karşısında maça 1-0’lık avantajla başlamak önemliydi. Ancak 8. dakikada Hugo’nun ahmakça dışarı atılması Trabzonspor’un bütün oyun anlayışını ve sistemini bozdu. Trabzonspor, İlk yarı boyunca çok silik bir futbol oynadı.

Oysa maç 11’e 11 devam etseydi, Trabzonspor bu maçı çok rahat kazanırdı. Ancak Hugo, Konyaspor adına dengeyi sağladı. İkinci yarının hemen başında gelen gol Trabzonspor’u sıkıntıya soksa da bordo mavili ekip son 15 dakika hariç iyi bir oyun ortaya koydu. O son 15 dakikada ise sahneye Uğurcan çıktı ve birbirinden önemli 3 net pozisyonda gole izin vermedi.

Trabzonspor, Hugo atıldıktan sonra Konyaspor gibi bir takıma karşı eksikliği hücumda düşünmeliydi. Dolayısıyla savunmaya oyuncu takviyesi yapılması gerekirdi. Abdullah Avcı bunu yapmadı. Oysa Hüseyin’i oyuna alıp önden bir oyuncu çıkarabilirdi. Kaldı ki maç boyunca da bunu hiç düşünmedi. Trabzonspor, savunma ağırlıklı oynasaydı bu kadar pozisyon vermeyebilirdi. Kısacası Trabzonspor, 10 kişi de kalsa böyle pozisyonlara düşmemeli, şampiyonluğa oynayacak bir takımın zaman zaman oyuncusu atılabilir. Bu mazeret değildir. Trabzonspor’da iyi olan tek şey sonlarda attığı golle aldığı 1 puandı. Bu oyunla 1 puan kötü değil.

Hugo, atıldıktan sonra Trabzonspor kulübesinde törenle karşılandı. Herkes Hugo’nun elini sıktı. Bir madalya takmadıkları kaldı. Bu Trabzonspor’un geçmişine, mazisine, disiplinine, anlayışına yakışır bir davranış değildi. Abdullah Avcı, sistem oturtmaya çalışırken disiplini elden bırakmamalı.

Yorum Yap


550

Mevlut
9 ay önce
Yahu hoca sende bir konuştun ha geçen sene konyada abdulkadir in ayağı kırıldı ona bu kadar tepki vermedin
Osman
9 ay önce
Sadi Hoca Bu disiplin ne zaman olduki dünkü hugonun kırmızısına bakılacak.Onlar bizden değilki Trabzonsporun gasavetini çeksinler hepsinin paradan başka ne düşünceleri olabilirki.trabzonsporu ahmetoviç kurtardı HUGO yaktı iş bu kadar basit ve yalın.BİTTİ
tuncay şişman
9 ay önce
kabul ağızlı sadi lan sen yıllarca bedavadan geçindiğin bu kulübe yetiştirdiğin senin kafanda topçu görüntüde çöp olan kazmaların hesabını ver haram olsun bu kulüpten bedavadan geçindin eksikliği hücumda düşündüğün için asla bir başarın olmadı işte sen kendini hoca sanmaya devam et hayırdır seçim yaklaşıyor koltuk peşindeymisin yoksa açım kaldın
Gerçek ts
9 ay önce
Sadece elestirirsin. Boş adam
Ahmet uzun
9 ay önce
Hocama noktasına virgülüne kadar katılıyorum.kirmizi görünecek pozisyonmu o arkadaş,hadi golü cikarirsin tamamda yani ,bu tam bir lakayitsizlik,ciddiyetsizliktir nokta.
👍 Ts haber
9 ay önce
O zaman konyaspor kendi kalesine gol atan ahmetoviçi adam akıllı dövmeliydi heral🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥
Hüdaverdi BALLI
9 ay önce
HOCAM SİZ HOCA OLSAYDINIZ,ABDÜLKADİR ÖMÜR VEYA BİR BAŞKA OYUNCU KIRMIZI KART GÖRSEYDİ, OYUNDAN ÇIKARKEN BAĞIRIP ÇAĞIRIP YADA TOKAT MI ATACAKSINIZ.OYUNCU KIRMIZI KART GÖRMEK İÇİN KASTEN FAUL MÜ YAPTI. GS MAÇINDA GERİ PAS VEREN EDGAR BUNU GS GOL ATSIN DİYE Mİ YAPTI? HOCAM SİZ DEĞERLİ BİR HOCASINIZ, FUTBOLCUYU KAYBETMEK KOLAY KAZANMAK ZORDUR Bizim için bütün oyuncular kıymetlidir. .
Hasan KILIÇARSLAN
9 ay önce
Futbolda bu tür kazaların olmaması imkansız. Kaldıki savunma oyuncusu çabuk karar verip, çabuk müdahele etmeli. Yani maç sonunda düşüne düşüne sallama durumu olmuyor. Ayrıca maçdan çıkarken arkadaşlarının onun elini sıkmasıdan daha doğal bir durum olamaz. Takımdaşlığın göstergesidir. Birlikteliğin göstergesidir. Abdulkadir için yazdığınız destek bu oyuncu içinde olmalıydı. İyi yoldayız. Biraz sabır. Bu konuda olmasaydı iyiydi diyebiliriz ama olan takım için bir müdahaleydi. Yoksa atılayım da memlekete tatile gideyim modunda değil.
Muhammet aydin
9 ay önce
Sayin Tekelioglu dostmusun düsmanmisin belli deyil.
Serkan
9 ay önce
Çok yanlış ve yanlı bir yazı olduğunu düşünüyorum. Nasıl Abdülkadir hata yaptığında dışarı alınıp, bir hafta sonra oynatıldı ise HUGO nunda yaptığına hata olarak bakılmalı ve devam edilmeli. Bir hafta önce Abdulkadir i savunman hatalı ise HUGO yuda yerden yere vurman hatalıdır.

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap