SON DAKİKA
SON DAKİKA
Yenilmemeye değil,yenmeye oynamalı
28.09.2021

Trabzonspor tarihinin deplasmanda en uzun yenilmeme rekoru Abdullah Avcı’ya ait. Tebrik ederiz. Bu güzel. Ancak bu bizi hedefe taşımaz. 3 puan sisteminde ligin bütün maçlarını yenilmeyip berabere kalan takımlar küme düşer. Dolayısıyla Trabzonspor, içeride dışarıda yenilmemeyi değil, yenmeyi kafaya koymalı.

Trabzonspor, özellikle bugün son 15 dakikada olduğu gibi cesur oynamalı. 10 kişilik Trabzonspor galibiyeti yakalayabilirdi. Trabzonspor 11 kişiden 10 kişiye döndükten sonra çok daha iyi oynadı çükü fazla risk aldı. Rakibin çok üzerine gitti. Ve dolayısıyla çok fazla pozisyon üretti. Bu anlayış galibiyet kadar önemliydi. 3 puan olmadı, elde özgüven kaldı.

Trabzonspor, ilk 20-25 dakikayı mükemmel oynadı. Ligin en iyi takımlarından olan Alanyaspor’a atak fırsatı vermedi. Aynı bu oyun anlayışı, her ne hikmetse 11’den 10’a düştüğümüz zamanda sergilendi. Ve bu süre içerisinde net 3 pozisyon, kalenin içerisinden çıkarılan da 1 pozisyon vardı. Buradan geriye dönüp ders çıkarırsak Konya maçında 10 kişi kalmanın büyük takımlar özellikle Trabzonspor için mazeret olmadığı bu müsabakada ortaya çıktı. Alanyaspor gibi ligin iyi takımlarından birine karşı son 15-20 dakika bu kadar baskılı oynamak Trabzonspor’un en önemli artısıydı. Belki bize 2 puan getirmedi ama 10 kişiyle de müsabakaların kazanılabileceğini, rakibe üstünlük kurulabileceğini göstermiş oldu.

Geçen haftanın harika kalecisi Uğurcan’a bu gol yakışmadı. Ama futbolda bunlar var, bugün de tersi oldu. Uğurcan’ın yerini Serkan aldı. Daha önce de belirttiğim gibi, Cournelis’e pas değil orta atmak lazım. Bu anlayışla her maçta gol atacak yeteneğe sahiptir.

Bana göre Trabzonspor, sezonun en iyi maçını oynadı. Sahada kötü oynayan oyuncu yoktu. Hatta bütün oyuncular vasatın üzerindeydi. Özellikle çıkana kadar Berat, maç boyunca Peres ve Djaniny çok başarılıydılar.

Bu arada bana göre Hüseyin’in ikinci sarı kart yediği pozisyonda faul bile yoktu. Sarı kartı konuşmuyorum bile. Zaten Halis Özkahya’nın bugüne kadar bize ne zaman iyi niyetli oldu ki.

Yorum Yap


550

Hasan turmus
9 ay önce
Trabzon'un son yıllarda şampiyonlukları o kim calmissa aynı güçler isbasinda
Hasan turmus
9 ay önce
Çok net görülüyor Trabzon'a en tepeden çelme var
Sedat
9 ay önce
Sadi hocam ego çıkar düşünmeden doğruları konuşur ağzına sağlık hocam
hako 07
9 ay önce
biz beraberliğe sevinmiyor beyler yapıl şerefsizleğe karşı bu kadar direndik en azından 1 puan aldık itten ne kadar tüy koparırsak iyi ileride bu puanlar bize şampiyonluk getirebilir yani bu kadar haksızlığa 0 puandan sa 1 idare eder diye seviniyoruz.trabzonspor 3 gole bile sevinmez 5 gol ister
taraftar
9 ay önce
çok bilirsiniz...
Toprak
9 ay önce
Hakem görevini yaptı mhk ya onu oraya boşuna atamadı ve seçim var icimizdekilerden alkış tutan olmuştur ve takım iyi yolda alanya bize ters gelen takım 3 0 dan 4 3 maci aldılar bizden bu takım galatayi yenen takım ve biz sezon başındaki kadroya donmeliyiz ilerde wkame Bakasetas gervinyo ve djani oynamalı o zaman daha hızlı oynuyoruz inandiktan sonra başarı gelir
ŞAHİN
9 ay önce
Sadi efendi okadar çok biliuorsun bir takım alıp çalıştır yenilmemeye değil yenmeye oynatta görelim o mağrur düşüncelerini nasıl oluyormuş sende sadece lafazanlıktan başka hiç bir şey yok insanları çileden çıkarma.
Hasan
9 ay önce
Beraberliğe sevinir olduk. Kendinize gelin artık. Yeter bu taraftara çektirdiğimiz. İstediği oyuncuları aldıran Avcı neye sığınacak. Yolun sonu görünüyor. Yine hüsran yine başarısızlık. Oyuncular kendi bildikleri gibi oynadıklarında gayet iyiler. Maçın son on dakikası.
Hasan
9 ay önce
Beraberliğe sevinir olduk. Kendinize gelin artık. Yeter bu taraftara çektirdiğimiz. İstediği oyuncuları aldıran Avcı neye sığınacak. Yolun sonu görünüyor. Yine hüsran yine başarısızlık. Oyuncular kendi bildikleri gibi oynadıklarında gayet iyiler. Maçın son on dakikası.
Analiz
9 ay önce
Takıma Trabzon dan çomak sokuldu daha şampiyonluk gelmez

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap