Trabzon'da 2013 yılının ilk bebekleri kız olarak dünyaya gelirken, Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık ve eşi Sema Kızılcık bebeklere altın kart taktı.
Trabzon Kaşüstü Eğitim ve Araştırma Hastanesi Doğum Servisinde ilk olarak Murat Durmuşoğlu, Zehra Durrmuşoğlu çiftinin Aybüke adı verilen bebeklerini ziyaret eden Vali Kızılcık, daha sonra yine yeni yılın ilk dakikalarında dünyaya gelen Yavuz ve Emine Karanıın Tuğçe ismini verdiği bebeği ziyaret ederek altın kart taktı.