Arif Fidan, tek derdinin milyonların hayalini süsleyen ikramiye değil akülü araba olduğunu söyledi.
Ailesi yıllar önce Gümüşhaneden Trabzona göçmüş. Yıllarını bu kentte geçirmiş. Doğuştan engelli olan Arif Fidan, ayakkabı tamir işleriyle uğraşmış, sonrasında ise ayakkabı ustalığına kadar yükselmiş. Gel gör ki talihsiz hayatın talih taciri Fidan engelli olduğu için hiçbir ayakkabı fabrikasında iş bulamamış. Tüm kapıların yüzüne kapanmasının nedeni ise bir bacağının olmaması. O da çareyi Milli Piyango satışı yapmakta buldu. Elindeki biletlerin birinde her an birisi zengin olabilir.
FAZLASINI İSTEMİYOR
Her gün kilometrelerce yolu engelli değnekleriyle yürüyen Fidan, duygularını şu sözlerle ifade ediyor: "Ben sadece bir tane akülü araba istiyorum. Fazlasında gözüm yok. Bilet satarak evimi geçindiriyorum. Değirmenderede yaşıyorum ve eve de kira vermiyorum. Fakat buradan kazandığım para sadece ailemin karnını doyuruyor. Kenara biraz para koysam bir akülü sandalye alacağım fakat hayat pahalı olduğundan bunu yapamıyorum."
Umut tacirleri gözde
Yılbaşı özel çekilişinin ikinci büyük ikramiyesi, bu yıl da 5 milyon lira olacak. Talih kuşu, yılbaşı gecesi ayrıca 1 adet 3 milyon lira, 1 adet 2 milyon lira, 1 adet de 1 milyon lira verecek. Büyük ikramiye çok büyük olunca piyango satıcılarına çay ısmarlayan çok oluyor.