Trabzon Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Meyve Yetiştiriciliğini Geliştirme Projesi kapsamında satın alınan topla
Sürmene ilçesinde kurulacak olan maviyemiş bahçelerini görmek ve yerinde inceleme yaparak fidan dikimi gerçekleştirmek üzere Vali Yardımcısı Abdurrahman Koçoğlu, Trabzon Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Mustafa Mazlum, Su Ürünleri Merkez Araştırma Müdürü Dr .İlhan Aydın ve Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Yahya Çavdarın katılımı ile Orta Mahalle de bulunan Yaşar Zehiroğluna ait bahçe ziyaret edildi.
Fidan dikim işlemi sırasında İl Müdür Vekili Mustafa Mazlum, tesis edilen projeli bahçeleri kurmanın yeterli olmayacağını asıl görevlerinin tesis edilen bu bahçelerin daha etkin ve verimli bir şekilde teknik takibinin yapılarak tesis edilen bu projeli bahçelerin sürdürebilirliği sağlamak için her türlü imkanı sefer edeceklerini belirtti. Vali Yardımcısı Abdurrahman Koçoğlu ise özellikle Doğu Karadeniz Bölgesinin iklim özellikleri ve toprak yapısı bakımından maviyemiş yetiştiriciliği konusunda diğer bölgelere göre çok avantajlı olduğunu söyledi.