Mamak'ta tutuklu bulunan subay, Trabzona mektup yazdı. Mektup Atatürk Alanında okundu.
Atatürk Alanı Meydan Parkında toplanan kalabalık grup, "Sessiz Çığlık" adını verdikleri eylem düzenleyerek, Ergenekon ve Balyoz davalarından tutuklu bulunan subaylara destek verdi. Eyleme MHP ve CHP il ve ilçe teşkilatlarının beraber destek verdikleri gözlendi.
Mamak Cezaevinde tutuklu bulunan Balyoz Davası sanıklarından Jandarma Kurmay Albay Mustafa Önselin mektubu eyleme damgasını vurdu. Mektupta Önsel, "Her geçen gün ülkemiz CIA ajanları ile doldu. Cemaat denilen yapılanma CIA kontrolünde. Sırf asker olduğumuz için bizlere düşman hukuku uygulandı. Bu ülkede çok sayıda zulüm yapılıyor. Sizlere soruyorum: Zulmü yapanlara ne denir, zalim denmez mi? Yarınları düşünerek hareket etmek zorundayız. Görüyorsunuz yarınlarımız çocuklarımızın olacak. Fakat yaptığımız hatalardan dönmeliyiz" ifadelerine yer verdi. Mektupta en dikkat çeken ise sonun "Er Mustafa Önsel" yazılması oldu.
Şükrü ÜÇÜNCÜ