Kendisini devlet memuru olarak tanıtan E.S, büfeci ile yaşadığı sahte para tartışması sonrası kaçtı.
Şükrü ÜÇÜNCÜ
Düzköy ilçesi Orta Mahallede alkol satışının yasak olduğu saatte büfeye gelerek N.A'dan alkol isteyen E.S, "Şu saatten sonra alkol satışı yapılmıyor" ifadesini duyunca kendisini devlet memuru olarak tanıttı. Bunun üzerine büfe sahibi kendisine kimlik göstermesini istedi. Cebinden çıkardığı kimliği büfeciye uzatan E.S, "İnandın mı, şimdi bana alkol ver" diyerek 100 TLyi büfeciye uzattı. Büfeci kendisine uzatılan paranın sahte olduğunu anladı. Bu sırada E.S. kaçmaya başladı. Büfe sahibi N.A. kaçan şüpheliyi bir süre takip ettikten sonra 155'i aradı. E.S, arkadan gelen bir otomobile binerek ilçe merkezinden uzaklaştı. Olay yerine gelen polis ekipleri büfecide kalan kimliğe bakarak E.Snin 2013 yılının başında hırsızlık iddiasıyla çalışmış olduğu devlet kurumundan kovulduğunu tespit etti.