Trabzonun Ayasofya Mahallesi sahilinde 1 yıl önce bir tarafı rampa diğer tarafı ise merdivenli inşa edilen, bu nedenle de tekerlekli sandalyeli ve be
Ayasofya Mahallesi eski sahil yoluna Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından yaptırılan üstgeçidin düz yol olan kısmından tekerlekli sandalyesi veya bebek arabası ile üst geçidi kullanmak isteyen vatandaşlar karşı tarafa geçtiğinde aşağıya inmek için merdiven engeli ile karşılaşıyordu. Vatandaşların bu çilesi haberlere de konu olurken, üst geçit CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu tarafından hazırlanan soru önergesi ile de TBMMye taşınmıştı. Tüm bu yaşananların ardından üst geçitteki yanlışlık yapımının üzerinden geçen 1 yılın ardından düzeltildi. Üst geçidin yapılan düzenlemenin ardından hizmete gireceği belirtildi.