Perihan Büyükçulha, Trabzonlu hayırseverlere ihtiyaçlı vatandaşlar için yardım çağrısında bulundu.
Trabzon Yaşlıları Koruma Derneği Başkanı Perihan Büyükçulha, Trabzonlu hayırseverlere ihtiyaçlı vatandaşlar için yardım çağrısında bulundu. Büyükçulha, ramazan ayında muhtaçlara yardım, hoşgörü ve destek beklediğini belirterek, "Ramazan bereket ayıdır. Yapılan yardımların, iyiliklerin, ibadetlerin yoğun olduğu bir aydır. Bütün kötülüklerin yüreklerden temizlenmesidir. Birbirimizi kucaklamanın, birbirimize kenetlenmenin, birbirimize yardım etmenin zamanıdır" dedi.
HERKES AKLINI BAŞINA ALSIN
Yaşlılar için Trabzonlulara seslenen Büyükçulha, "Artık herkes aklını başına alsın. Kızlardan mallarını kaçırıp da oğullarına veren anne babalar sonunda bakım evlerinde kimsesiz kalıyorlar. Aslında bu dünyada en tahlili anne ve baba kızı olandır. Oğuldan ancak maddi destek, ilgi beklenir. Bütün ailenin yükünü kız çocukları çekiyor. Bunu yapanlar da Allah’ın takdiri neyse onu görüyor" dedi.
ÖĞRENCİLERE YARDIMCI OLALIM
Üniversitede burslu okuyan öğrencilerin de "Perihan Ablası" olan Büyükçulha, her yıl okumalarına destek verdikleri öğrencilerin kendileri için gurur tablosu oluşturduğunu söyledi. Büyükçulha, "Eğitim de bir ibadet şeklidir. Üniversitede eğitim gören ihtiyaçlı gençlerimiz için de iş adamlarımızın desteğini bekliyoruz" ifadelerini kullandı.
CAN’DAN TEŞEKKÜR
Özel Candan Okulu yöneticilerine ve Devrim, Orkun Büyükçulha’ya teşekkür eden dernek başkanı Büyükçulha, bir hadisi hatırlatarak şöyle konuştu: "Veren el, alan elden üstündür. Yani veren kimse üzerindeki bir vacibi ödüyor. Ahiret kumbaranızı geniş tutun. Tüm halkımızın ramazanını kutluyoruz."