Trabzon Belediye Meclisi, Şehit Onur Fikret Dülgerin ismini doğup büyüdüğü ve okula başladığı Cumhuriyet Mahallesinde yaşatacak.
5 Eylül 2012 tarihinde Afyonda cephanelikte meydana gelen patlama sonucu şehit olan Trabzonlu Onur Fikret Dülgerin ismi doğup büyüdüğü ve okula başladığı Cumhuriyet Mahallesindeki Zeytinlik Caddesine verildi.
Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, başkanlığında yapılan meclis toplantısında oy birliği ile alınan karar gereği Cumhuriyet Mahallesindeki Tanjant Yolu'nu, Uzun Sokaka bağlayan Zeytinlik Caddesinin ismi Şehit Onur Fikret Dülger Caddesi olarak değiştirildi.
Başkan Gümrükçüoğlu, 5 Eylül 2012 tarihinde Afyonda meydana gelen patlama sonucu şahadet mertebesine ulaşan Şehit Onur Fikret Dülgerin isminin doğup büyüdüğü ve okula başladığı mahallesinde yaşatılacağını söyledi.
Ülkedeki tüm evlatların en kıymetli varlıklar olduğunu belirten Gümrükçüoğlu, Terörle mücadelede ve askerlik vazifesinde şehit olan evlatlarımızın isimlerinin yaşatılması bizler için çok önemli. Vatani görevi sırasında şehit olan kıymetli evladımız Şehit Onur Fikret Dülgerin şehadet mertebesine ulaşmasının ardından tüm şehir ve ülke her zaman acılı ailesinin yanında olmuştur. Ülkemizin çimentosu olan Trabzonda kıymetli Belediye Meclis üyelerinin oy birliği ile aldığı karar gereği şehidimizin ismi mahallesindeki caddede yaşatılacak. Bu vesile ile bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anarken, gazilerimize de şükranlarımızı sunuyorum dedi.