Zağnos Vadisi Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen semazen gösterileri izleyicileri adeta büyüledi.
Trabzon Belediyesi'nin organize ettiği ve bu yıl beşincisi düzenlenen Zağnos Vadisi Etkinlikleri kapsamında, dün akşam gerçekleştirilen semazen gösterileri izleyicileri büyüledi. Her yıl olduğu gibi bu yılda Zağnos Vadisi etkinliklerinde Cuma akşamları gerçekleştirilen semazen gösterileri ve okunan Kuran-ı Kerimler izleyicilere Ramazan ayının manevi havasını en güzel şekilde yaşatıyor. Cuma akşamı Zağnos etkinliklerinde sahneye çıkan semazen grubunun gerçekleştirdiği gösteri Trabzonlular'dan tam not aldı. Ramazan gecelerinin vazgeçilmez eğlencelerinden olan meddah ve orta oyunu gösterileri ile keyifli anlar yaşayan izleyiciler, okunan Kuran Kerimle de manevi doygunluğa ulaştı. Ramazan ayının ilahi esintilerinin ruhları sardığı gecenin sonunda Semazen grubuna gecenin anısına plaket takdim edildi.