Sanatçı Gülben Ergenin kurucusu ve başkanı olduğu Çocuklar Gülsün Diye Derneğinin 14üncü anaokulu, Karsın Digor ilçesine bağlı Bacalı köyünde düz
Alkış ve tezahüratlar eşliğinde okul bahçesine giren Ergeni kadınlar ve genç kızlar sarılıp öptü. İnşaat yapımını çocukları adına işadamı Sezgin Baran Korkmazın üstlendiği, Çocuklar Gülsün Diye Deniz-Mira Korkmaz Anaokulunun açılışı Vali Eyüp Tepe, Dernek Başkanı Gülben Ergenin beraberinde İşadamı Sezgin Baran Korkmaz ve kurum amirlerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Açılışın ardından sınıfları ve oyun odalarını tek tek gezen Gülben Ergen, minik öğrencilerle kucaklaşıp sohbet etti. Miniklerle kendi şarkılarını da birlikte söyleyen Ergen, kulağındaki iltihaplanmadan dolayı sürekli ağlayan bir çocuğu da şurup içirdi.