Trabzon Sanatevinin 5. Sanat Günlerinde TLYDnin verdiği konser ayakta alkışlandı.
Trabzon Sanatevinin 5inci Sanat Günleri bugün yapılacak etkinliklerle sona eriyor. Bu yıl oldukça dolu bir program hazırlayan ve birçok ünlü ismi ağırlayan Trabzon Sanatevi yönetimi yorucu bir haftayı geride bırakıyor. Trabzon Liselerinden Yetişenler Derneği (TLYD) Türk Halk Müziği Topluluğunun önceki akşam verdiği konser tek kelimeyle muhteşemdi. 100 kişilik salona daha fazla izleyici akın ederken birçok türkü dostu geri dönmek zorunda kaldı.
TLYD THM Koro Şefi Doç. Dr. Özlem Doğuş Varlı yönetimindeki "Solistler Geçidi" adeta kulakların pasını sildi. Konsere başta hocaların hocası, İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nevzat Atlığ, İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Öğretim Görevlileri Cihan Yurtçu ve Sinem Özdemir, Trabzon Sanatevi Derneği Başkanı Adnan Taç, TLYD Başkanı Kenan Atalay, yönetim kurulu üyeleri, bazı dernek başkanları ve yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda müziksever katıldı. Konuklar 100 kişilik salona sığmazken bazıları konseri dinlemeyeden oradan ayrıldı.