Genç Erkekler Tekvando Şampiyonasında milli formayı terletecek olan şampiyonların gözü yüksekte.
Yunus MERMERTAŞ
1 ANTRENÖR 2 SPORCU
Eylül ayında yapılacak olan Genç Erkekler Tekvando Avrupa Şampiyonası öncesinde milli takıma gitmeye hak kazanan Bordo-Mavim Spor Kulübünün iki şampiyonu Burakhan Aydemir ve Deniz Dağdelen kendilerinden emin. Antrenörleri Erdal Aydemirin de görev alacağı milli takım kampı ağustos ayı sonunda Ankarada yapılacak. Burakhan Aydemir 73 kiloda, Deniz Dağdelen ise 45 kiloda ülkemizi temsil edecek.
YİNE YAPARIZ
Yoğun çalışma döneminden geçtiklerini bildiren iki sporcu, Türkiye Şampiyonasında iki şampiyonluk elde ederek Trabzona bu gururu yaşattık. Artık sorumluluğumuz daha da arttı. Aynı başarıyı Avrupa Şampiyonasında da elde edip bayrağımızı göndere çekmek istiyoruz. Bu konuda hocamız Erdal Aydemirden büyük destek alıyoruz. Disiplinimizi bozmadan Avrupa Şampiyonasına hazır halde gitmek istiyoruz. Kendimize güveniyoruz dediler.
Güvenim tam
İki sporcusuna da güvendiğini açıklayan Bordo-Mavim antrenörü Erdal Aydemir, Zor bir sınav bizi bekliyor. Yine de sporcularıma inancım tam. Onlar dün de bugün de elde ettikleri başarılarla kendilerini kanıtladılar. İnanıyorum ki Avrupa Şampiyonasından da iki altın madalya ile ayrılacağız dedi. Aydemir, önlerinde uzun bir çalışma sürecinin olduğuna dikkat çekerek, Avrupa Şampiyonasına eksiksiz gideceklerini söyledi.