Trabzonsporun Avrupa Ligine kalması için Antalyasporu yenmesi yetiyor. Ancak her şey Sivassporun alacağı sonuca göre netleşecek.
Geçtiğimiz hafta Galatasaraya 4-1 mağlup olarak lig dördüncülüğünü Sivasspora kaptıran Trabzonsporda tüm planlar alt üst oldu. Beşinci sıraya gerileyen Karadeniz ekibi, ligin son haftasında deplasmanda karşılaşacağı Antalyasporu mağlup edip, Sivassporun yenilmesini bekleyecek. Bu ihtimal gerçekleşirse Trabzonspor, ligi 4. sırada bitirecek ve Avrupa kupaları için sadece play-off oynayacak. Ancak Bordo-Mavililer, Antalyasporu yener, Sivas Karabük deplasmanından 1 puan dahi çıkarırsa Trabzonspor ligi 5. sırada bitirecek ve Avrupa için bir ön eleme maçı fazla oynayacak. Yani, Karadeniz ekibi 2. ön eleme maçı sonrası gruplara kalabilecek. Öte yandan Antalya karşısında puan kaybetmesi, takipçisi Kasımpaşanın kazanması halinde Trabzonsporun Avrupaya gitmeme ihtimali de bulunuyor.