Kırmızı-Beyazlılar, Y.Yozgatı 1-0 mağlup ederek ligdeki ilk galibiyetini aldı
Spor Toto 3. Lig 3. Grupta mücadele eden Gümüşhanespor sahasında konuk ettiği Yimpaş Yozgatsporu 1-0 mağlup ederek ligdeki ilk galibiyetini aldı. Sezona istediği başlangıcı yapamayan Kırmızı-Beyazlılar, mutlak galibiyet parolasıyla çıktığı bu zorlu müsabakadan üç puanla ayrılarak taraftarının yüzünü güldürdü.
Müsabakaya hızlı başlayan Gümüşhanespor 1. Dakikada Samet ile 1-0 öne geçti. Erken bulduğu golle moral kazan Kırmızı-Beyazlı ekip oyunu kontrolü altında tuttu. İlk yarısı bu skorla sona eren müsabakada ikinci devre gol sesi çıkmayınca Gümüşhanespor, taraftarı önünde ligdeki ilk galibiyetini aldı.
Erken gelen
gol moral oldu
Yimpaş Yozgatspor karşısında 1-0 galip gelerek ilk galibiyetini alan Gümüşhanesporda teknik direktör Yavuz İncedal, galibiyeti hak eden taraf olduklarını söyledi. İncedal, Golü erken bulmamız maçın başında bizi rahatlattı. İyi mücadele ettik. Bu galibiyetle artık çıkışa geçtik. Bizim için çok önemli ve anlamlı bir galibiyet oldu dedi.
HAKEMLER: Osman Ender Bulut **, Levent Görün **, Mustafa Çevik **
GÜMÜŞHANESPOR: Oğuz ***, Taner **, Fırat **, Rahmi **, Koray **, Ali Kılıç ** (Dk. 90 Burak Altunay?), Yılmaz **, Gökhan **, Samet *** (Dk. 66 Bilal **), Ali Özgür **, Ahmet ** (Dk. 77 Burak Bükel *)
YİMPAŞ YOZGATSPOR A.Ş: Mehmet **, Aytaç **, Ersen **, Bora ** (Dk. 63 Fırat **), Barış ** (Dk. 74 Muhammed Onur **), Abdullah **, Muhammed **, Tayfun ** (Dk. 46 Osman *), Burak **, Cihat **, İlhan **
GOL: Dk. 1 Samet ( Gümüşhanespor )