Kırmızı-Beyazlıların başkanı İdris Çimen, öncelikli hedeflerinin güzel futbol olduğunu açıkladı.
Gümüşhanesporun özverili başkanı İdris Çimen, Spor Müdürümüz Gökmen Özağcıya çalışmaları ve hedeflerine ilişkin açıklamalar yaptı.
Spor Toto 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden Gümüşhanesporda Başkan İdris Çimen, gazetemizi ziyaret ederek Spor Müdürümüz Gökmen Özağcıya açıklamalarda bulundu. Başkan Çimen, sezona istedikleri gibi başlayamadıklarını belirterek, "Futbolcularımızın ligi tanımalarını ve lige adapte olmalarını göze alarak ilk 4 haftada 1 puan aldık. Haftalar ilerledikçe lige adapte olduk. Rakiplerin bizden iyi olmadıklarını gördük. 3. Ligdeyken de aynı senaryoyu yaşamıştık. Sezona kötü başlamış ancak sezon sonunda ligi istediğimiz noktada bitirmiştik" dedi.
Hedeflerinin play-offa kalmak olduğunu belirten Çimen, "11 haftalık periyodun ardından liderle aramızda 8 puan fark var. 5. sıradaki Göztepe ile aramızda ise 4 puanlık fark bulunuyor. Bu farkı kapatıp lig sonunda en azından play-off oynamak istiyoruz" dedi. İş adamlarından destek aldıklarını açıklayan Çimen, şunları söyledi: "Merkezdeki iş adamlarımızın maddi durumları belli. Ankara ve İstanbulda iş adamlarımız var. Belediye başkanlarımız var. Bunlardan gerekli desteği alıyoruz. Maddi destek alamadığımızda manevi destek alıyoruz."
İstikrardan yanayım
Kötü sonuçların ardından Teknik Direktör Metin İlhana da sahip çıktıklarını belirten Başkan Çimen, "Sabretmeliydik, biz de bunu yaptık. Metin hocanın yerine alacağımız teknik direktör takımı tanıyana kadar hem zaman kaybedeceğiz hem de şu anki durumdan daha kötü olacağımızı düşündük. Metin hocaya devamlı destek verdik. Bu ligde başarılı olacağımızı anlattık. Bir takımın hoca değişikliğine giderek başarılı olacağına inanmıyorum. İstikrardan yanayım. Bekleyince sonucu görüyoruz. Hoca değişikliğine gitmenin kulübe zarar vereceğine inanıyorum" dedi.
Başkan Çimen, yarın oynayacakları Pendikspor maçının zor geçeceğini ifade ederken, "Pendik güçlü ve grubumuzun en iyi takımı. Ligdeki yeri belli. Biz de iyi bir ekibiz. Geçtiğimiz sezon da Altınordu ilk yenilgisini bizden almıştı. Pendiki de yenmek istiyoruz. Kazanmalıyız. Rakibimize ilk yenilgisini yaşatmak istiyoruz" dedi. Devre arasında 2-3 oyuncu takviyesi yapacaklarını bildiren Çimen, şunları kaydetti: "Ligin en iyi savunmasına sahibiz. Özellikle hücum hattına 2-3 tane nokta transferi yapacağız. Sakat İzzetin de önümüzdeki günlerde takıma katılmasıyla daha da güçlü hale geleceğiz."
Gelecek için altyapı şart
Gümüşhanesporun hedefleri hakkında da konuşan başkan Çimen, Gümüşhanespor bana göre şu anda en iyi yerde. Takım olarak da şehir olarak da en fazla PTT 1. Lige yükselebiliriz. PTT 1. Lige çıkıp düşme tehlikesi yaşamaktansa 2.Ligde başarılı bir takım olmayı arzuluyoruz. 2. Ligde başarılı bir takım olmayı kulüp başkanı olarak istiyorum. Kulüp olarak bütçemiz belli. Mütevazı bir takımız. Gümüşhane taraftarına güzel bir futbol izlettirmeyi istiyoruz. Bunun yanı sıra altyapıya da önem veriyoruz. Gelecek yıllarda altyapıdan yetişen futbolcularımız olacaktır diye konuştu.