Trabzonun gururu boksör Selçuk Aydın, Meksikalı Herrera ile 27 Temmuzda yapacağı müsabakayı iple çekiyor.
SORUNSUZ GEÇTİ
WBC Orta Sıklet Dünya Gümüş Kemer sahibi, Kıtalararası ve Avrupa Boks Şampiyonu Selçuk Aydın geri sayıma geçti. 27 Temmuz Cumartesi gecesi Almanyanın Cuxhaven şehrinde Meksikalı Aaron Herrera ile Dünya Şampiyonluk eleme maçına çıkacak olan bokstaki gururumuz Selçuk Aydın 12 haftalık kamp dönemini dün tamamlayarak maç saatini beklemeye koyuldu. Kampın sorunsuz geçtiğini söyleyen Aydın, moralinin de üst düzeyde olduğunu bildirdi.
ÇINARLAR DESTEĞİ
Kendisi için önemli bir değer olan Trabzonlu milli takım boks antrenörü Davut Çınarların da bugün aralarına katılacağını açıklayan Selçuk Aydın, Davut hoca benim için ayrı bir moral kaynağı dedi. Ekip halinde maçın yapılacağı Cuxhaven sahasına giderek maç öncesi antrenmanlarla formunu koruyacağını belirten Aydın, Dünya şampiyonluğuna ulaşabilmek için bu maçı kazanmak zorunda olduğumun farkındayım diye konuştu.
SEVENLERİMLE
Telafisi olmayan bir karşılaşmaya çıkacağının altını çizen şampiyon boksör, Şu an üzerimde herhangi bir baskı yok. Kendimi çok rahat hissediyorum. Çünkü bu müsabakaya iyi hazırlandım. Kazanacak güce sahibim. İnşallah müsabakayı kazanıp ailemin ve sevenlerimin yanına Trabzona döneceğim ve bu mutluluğu onlarla birlikte yaşacağım dedi. Eurosportun 27 Temmuz gecesi canlı yayınlayacağı bu heyecan fırtınası saat 22.00da başlayacak.