Kırmızı-Beyazlı kulüpte yapılan olağanüstü kongrede başkanlığa Emin Kar seçildi
Samsunsporun efsane kaptanı Emin Kar, kulübün 23. Dönem başkanı oldu. Başkan Kar, Kırmızı-Beyazlı kulübü eski günlerine taşıyacakları sözünü verdi
Samsunsporda başkan Kazım Yılmazın aday olmayacağını açıklamasından sonra kongre öncesinde yaşanan yönetimsel boşlukta yönetime talip çıkmayınca, Kırmızı-Beyazlı ekibin efsane kaptanı Emin Kar, takımı sahipsiz bırakmadı ve kulübün 23. başkanı oldu.
Samsunsporun kayyuma gitmemesi için aday olduğunu belirten Samsunsporun yeni başkanı Emin Kar, Ben ilk günden beri söylediğimin arkasındayım. Eğer bu takıma bir aday çıkmazsa, bu takımın kayyuma gitmesi taraftarı değilim. Ben adayım demedim. Eğer Samsunspor için bütün çareler tükenecekse ve takım ortada kalacaksa ömrümü Samsunspora adamış ve bu şanlı formayı giymiş, kaptanlık şerefini taşımış eski bir futbolcusu ve daha öncesinde iyi bir Samsunsporlu olarak görevden kaçma şansımız olamaz demiştim dedi.
Kar, Gönül isterdi ki Samsunspor çok daha rahat bir ortamda bulunsun ve bu göreve talip olmak bu kadar zor olmasın. Samsunspor benim ya da kişilerin değil, hepimizin. Ben veya arkadaşlarımız buraya kavga etmeye gelmedik. Camiada bir barış ve bütünlük oluşturmamız gerekiyor. Lütfen herkes buna bir katkı sağlasın. Samsunspor için fedakarlık yapma zamanıdır ifadelerini kullandı.
İŞTE YÖNETİM
Samsunspora başkan seçilen Emin Karın listesinde şu isimler yer aldı: Emin Kar, Erdem Eynel, Ayvaz Yılmaz, Hayati Ergür, Tayfun Yüce, Ali İhsan Hasanpaşaoğlu, Akın Üner, Nilşah Alptekin, Mehmet Yılmaz, Turgut Koldere, İsa Kınık, İbrahim İnan, Ali Kemal Gedikli, Mehmet Tusan Çakır, Akan Yüksel, Basri Kul, Recep Hun, Ruşen Okul, Doğan Atlı ve Mehmet Bank. 1989 yılında Samsunsporun Malatya deplasmanına giderken Havza ilçesinde geçirdiği kazadan sonra sakat kalan ve tekerlekli sandalyeye mahkum olan Emin Kar, kulübün kayyuma gitmemesi için elini taşın altına koyarak başkan seçildi.