Kırmızı-Beyazlılar ligin ilk maçında İstanbul BŞBye evinde 1-0 ile boyun eğdi.
Taraftarı önünde lige galibiyetle başlamak isteyen Kırmızı-Beyazlılar önemli fırsatlardan yararlanamadığı mücadelenin son dakikasında Edin Viscaya engel olamadı ve lige puansız giriş yaptı.
KONTROLLÜ BAŞLADILAR
PTT 1.Ligin ilk maçında İstanbul Büyükşehir Belediyesporu ağırlayan Samsunspor güçlü rakibine 90. dakikada yediği golle 1-0lık skorla boyun eğdi. Yeni sezona umutlu başlayan Kırmızı-Beyazlılar saha ve seyirci avantajıyla lige galibiyetle başlamak istiyor. Samsunspor önemli fırsatlardan yararlanamadığı karşılaşmadan puansız ayrılarak lige kötü bir başlangıç yaptı. Karşılaşmaya kontrollü başlayan Kırmızı-Beyazlılar maçın başlarında istediği oyunu sahaya yansıtamadı.
SON DAKİKA ŞOKU
İlk dakikaların ardından oyunda ağırlığını hissettirmeye çalışan Samsunspor, taraftarının da desteğini arkasına alarak İstanbul Büyükşehir Belediyespor kalesini yoklamaya başladı. İlk 45 dakikalık dilimde istediği golü bulamayan ev sahibi takım ikinci yarıda galibiyet için bastırsa da aradığı golü bulamadı. Maçın son dakikasında Edin Viscanın golüne engel olamayan Karadeniz ekibi aldığı 1-0lık yenilgiyle lige puansız başladı.
SAMSUNSPOR: 0 - İSTANBUL BB: 1
HAKEMLER: Abdulkadir Bitigen **, Mehmet Şahan Yılmaz **, Birol Güldane **
SAMSUNSPOR: Soner **, Cemil **, Fatih **, Turgay **, Erdem **, Musa Aydın ** (Dk.87 Doğan ?), Ekigho **, Musa Sinan ** (Dk.80 Canberk *), Umar **, Murat **, Şaban **
İSTANBUL BB: Oğuzhan ***, Can ***, Orhan *** (Dk.7 Gençer ***), Mahmut *** (Dk.68 Alaattin ***), Visca ***, Zeki ***,Mehmet ***, Doka *** (Dk.77 Tom **), Ömercan ***, Alparslan ***, Rıdvan ***
GOL: Dk.90 Visca (İstanbul BB)