Teknik direktör arayışlarının sürdüğünü bildiren Rizespor Basın Sözcüsü Aykut Ferah, bu konuda tek yetkili kişinin başkan Metin Kalkavan olduğunu açık
Çaykur Rizesporda yeni sezonda teknik direktörlük koltuğunda kimin oturacağı belirsizliğini koruyor. Yeşil-Mavili kulübün basın sözcüsü Aykut Ferah, kararı başkan Metin Kalkavanın vereceğini belirterek, "Birkaç isim üzerinde duruluyor. Henüz teknik adam konusunda karar verilmiş değil. Tespit ettiğimiz bazı isimler var, bu isimler arasından bir teknik adam ön plana çıkacak" diye konuştu.
Düşünülenler arasında Mehmet Ali Karacanın da olduğunu söyleyen Ferah, "Yıllarca Rizesporda hizmet eden, sürekli yardımcı hocalık yapan Mehmet Ali Karaca bizim öz evladımız. Şu an isimler arasında bir değerlendirme yapılmadı. Önümüzdeki hafta bir değerlendirme yapılarak başkanımız karar verecek. Acele etmek istemiyoruz. Karacaya güveniyoruz ancak tecrübe konusunda sıkıntı yaşayabilir. Bu endişe veriyor" dedi.
Takıma birkaç takviye yapacaklarını bildiren Ferah, şu açıklamayı yaptı: "Mehmet Ali Karacanın tespit ettiği birkaç futbolcu var. Takıma yapacağımız takviyeler orta saha ağırlıklı olacak. Biz hoca olmadan da transfer yapacağız. Gelecek teknik adam hazır takım alacak. Bu doğrultuda çalışmalarımız sürüyor. En kısa sürede teknik direktör ve transfer konusunda somut adımlar atılacak."