Teknik Direktör Rıza Çalımbay, "Gerekli dersleri alırsak başarılı olmamamız için hiçbir neden kalmaz" dedi.
Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Süper Lig'in ikinci yarısında kendilerini çok zorlu maçların beklediğine dikkati çekti. Çalımbay, "1. Lig'den çıkmış bir takımız, hatalar olması normal. Buna şanssızlıklar da eklenince, istenmeyen sonuçlar olabiliyor. Önemli olan bunlardan ders almak. Takviyelerimizi de doğru yaparsak, bu durumu aşmamamız için neden yok" diye konuştu.
Çalımbay, yönetime transferle ilgili 8 kişilik oyuncu listesi verdiklerini ifade ederek, "8 oyuncuyla da yollarımızı ayırdık. Bazıları tamamen takımdan giderken, bazılarını kiralık verdik. Yeni katılan arkadaşlarımızın da mutlaka katkısı olacaktır. İlk yarıdaki en büyük sıkıntımız alternatif eksikliğiydi. Ligin ikinci yarısında daha başarılı bir grafik çizmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.